logo iszczecinek.pl

Polecamy Nowy żłobek na 40 miejsc Grypa belferska dopadnie SP 7? Więcej kursów i nowe trasy. Komunikacja Miejska wsłuchuje się w głosy mieszkańców Murem za Owsiakiem, Szczecinek dołączył Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Młodzi rodzice już się tego nie boją. Może w tym roku Wy także spróbujecie?

18.03.2017 09:41
A A A
Zdjęcie do artykułu Młodzi rodzice już się tego nie boją. Może w tym roku Wy także spróbujecie?
fot. archiwum

Wakacje zagraniczne z małym dzieckiem to rozwiązanie korzystne z wielu punktów widzenia. Są zarówno ekonomiczne, jak i dają niemal gwarancję doskonałej pogody. Nic dziwnego, że z każdym rokiem coraz więcej młodych rodziców decyduje się na takie właśnie rozwiązanie. Jeśli Ty także myślisz o zagranicznym urlopie z maluszkiem, podpowiadamy kilka kwestii, o których warto w związku z takim wyjazdem pamiętać.

Do odważnych świat należy, a podróż z malutkim dzieckiem wcale nie jest taka straszna

Dzisiejsze możliwości zarówno przelotu, jak i zakwaterowania w hotelu sprawiają, że podróżowanie nawet z bardzo małym dzieckiem nie sprawia rodzicom zbyt wielu trudności. Jak się okazuje, podróżują już niemowlęta, a nawet dzieci 10-dniowe! Z całą pewnością podróż z dwu – trzymiesięcznym szkrabem to całkiem bezpieczne rozwiązanie. Ważne jednak, aby taki wyjazd dobrze zaplanować i przygotować się odpowiednio zarówno do samej podróży, jak i pobytu w miejscu docelowym. W podróży z małym dzieckiem raczej brak miejsca na nasze improwizacje.

Dokąd wybrać się z małym dzieckiem?

Najpopularniejsze kierunki wakacyjnych podróży młodych rodziców to Bułgaria, Turcja, Gracja, a także hiszpańska Majorka. Wszystkie te miejsca wyróżnia stosunkowo niewielka odległość, co sprawia, że podróż samolotem nie będzie zbyt długa i uciążliwa zarówno dla nas, jak i dla dziecka.  Wymienione destynacje to także znakomite warunki dla rodzin z dziećmi. Nieco egzotyki, ale przede wszystkim w bezpiecznym wydaniu. Do tego wspaniałe plaże, znakomita infrastruktura i szereg atrakcji, zarówno dla młodszych, jak i nieco starszych dzieci.

Pamiętaj, aby zaplanować podróż od początku do końca

Dobrym rozwiązaniem w planowaniu rodzinnych wakacji zagranicznych jest skorzystanie z ofert typu first minute – są zarówno atrakcyjniejsze finansowo, jak i pozostawiają sporo czasu na przygotowanie się do wyjazdu. Równie ekonomiczną opcją będzie skorzystanie z wariantu last minute, jednak tutaj trzeba wykazać się dobrą organizacją i zdolnością do działania pod presją czasu. A jak wiadomo, wyjazd z maluszkiem to całkiem sporo rzeczy do kupienia, zabrania i spakowania.

Planując zagraniczne wakacje z dzieckiem, warto także zastanowić się nad sposobem dotarcia na lotnisko. Taksówki? Są raczej drogie. Komunikacja miejska? Trudno będzie zabrać się do autobusu z taką ilością bagażu i maluchem na rękach. Pozostaje zatem własny samochód, który po dostaniu się na lotnisko można swobodnie pozostawić na bezpiecznym, komfortowym parkingu. Więcej na temat takiego sprytnego rozwiązania znajdziesz na http://modlinparking.pl/

 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą www.modlinparking.pl

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności