logo iszczecinek.pl

Polecamy Burmistrzowie rozmawiali z marszałkiem o wsparciu inwestycji „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Minister sportu Witold Bańka z wizytą w Szczecinku

26.01.2017 08:17
A A A
Zdjęcie do artykułu Minister sportu Witold Bańka z wizytą w Szczecinku
fot. msport.gov.pl

W związku z bardzo dużym projektem jakim jest budowa stadionu lekkoatletycznego w Szczecinku na Świątkach, najprawdopodobniej nasze miasto odwiedzi minister sportu Witold Bańka.

-Ponieważ budowa stadionu lekkoatletycznego jest wpisana na listę inwestycji ważnych dla sportu polskiego, mamy możliwość zwiększenia dofinansowania jej z 30% do 50%. Jest duża przychylność przedstawicieli ministerstwa sportu, aby rozpatrzeć taki wniosek, który należy złożyć do 15 marca - powiedział nam starosta Krzysztof Lis.

Z ministrem Bańką na temat tej inwestycji rozmawia także poseł Małgorzata Golińska. Wszyscy jednoznacznie stwierdzają, że najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta ministra w naszym mieście jeszcze przed planowanym złożeniem wniosku o zwiększenie dofinansowania. Plusem tej wizyty byłaby niewątpliwie możliwość przyjrzenia się inwestycji z bliska i zaprezentowanie perspektyw jakie rysują się przed lekkoatletyką dzięki powstaniu tego stadionu.

Pamiętajmy o tym, że minister Bańka sam jest lekkoatletą i zapewne takie inwestycje jak stadion lekkoatletyczny, który powstaje w Szczecinku są mu bliższe niż inne inwestycje sportowe.

-Być może jeszcze w lutym będzie okazja spotkania się z ministrem i przedstawienia naszej ofert związanej z budową stadionu - dodaje starosta.

Przypomnijmy, że zakończenie tej inwestycji planowane jest na listopad tego roku i jak na razie nie ma zagrożenia, aby data ta uległa zmianie. Koszt budowy stadionu szacowany był na 9 mln 600 tys. zł, ale w trakcie realizacji doszły koszty dodatkowe i zadanie na dzień dzisiejszy zamyka się w kwocie 10 mln 500 tys. zł. Oczywiście gdyby ministerstwo pozytywnie rozpatrzyło wniosek o zwiększenie dofinansowania do 50 % to bardzo wsparłoby to realizację tego zadania, do czego samorządowcy przekonywać będą ministra sportu, jeśli pojawi sie w naszym mieście.

/ES/

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności