logo iszczecinek.pl

Polecamy Jedno dziecko, jedno drzewo. Ruszył nowy projekt leśników [WIDEO] Burmistrz popiera nauczycieli. Miasto zapłaci za dni strajkowe Są dodatkowe środki dla osób niepełnosprawnych Polecamy

Minister Ardanowski z wizytą w Białym Borze i Szczecinku

11.10.2018 19:35
A A A
Zdjęcie do artykułu Minister Ardanowski z wizytą w Białym Borze i Szczecinku

Jan Krzysztof Ardanowski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi odwiedził dzisiaj Szczecinek. Towarzyszyli mu: Paweł Szefernaker, Wiceminister MSWiA oraz inicjatorka spotkania, Małgorzata Golińska - Wiceminister Środowiska. Chwilę wcześniej goście pojawili się także z wizytą w Białym Borze.

Przed spotkaniem z mieszkańcami Szczecinka delegacja pojawiła się w białoborskiej Stadninie Ogierów. Jak podkreślał Minister Ardanowski: - Chciałem przekonać się osobiście o stanie tego miejsca. Muszę przyznać, że to co widzę bardzo mocno podbiega od stanu, który wyobrażałem sobie, słuchając opowieści. Infrastruktura nie jest w najgorszym stanie, a tereny są piękne. Widzę tu bardzo duży potencjał.

Z wypowiedzi Ministra wyczytać można było, iż na kontynuowanie w tym miejscu tego, co przed laty nie ma większych szans. Gość podkreślił jednak, że tak piękne tereny warto wykorzystać pod ośrodek jeździecki lub inną działalność, związaną z rządowymi stadninami koni. Czy jest zatem szansa dla podniesienia znaczenia stajni, borykającej się od lat z niemałymi problemami? Czas pokaże.

W Szczecinku było już znacznie optymistyczniej. Ministrowie pojawili się punktualnie, nie kryjąc zadowolenia z widoku wypełnionej po brzegi sali i witających ich owacji.

- Pozycję rolnika trzeba wzmocnić - rozpoczął Jan Ardanowski. - Już kiedyś próbowaliśmy stworzyć Narodową Radę Rolną. Wtedy była na to zgoda. Chcieliśmy stworzyć tę radę już kilkanaście lat temu i prawdę mówiąc wprost - zostało to wszystko rozwalone przez Kółka Rolnicze, które działały na polecenie PSL-u, bo PSL-owi, który uważa, że wieś jest jego własnością w głowie się nie mieściło, żeby wieś miała swoją samodzielną reprezentację, a jest ona potrzebna. Przeciwnikiem wsi i rozwiązań dla rolnictwa nie jest żadna parta polityczna, czy minister. Pojawia się coraz więcej oporów ze strony innych grup zawodowych.

Minister zwrócił uwagę na piętrzące się problemy: - Chcemy wprowadzić ułatwienia dla hodowli zwierząt, ale przeciwnikami tych zmian są tzw.: obrońcy zwierząt, którzy nie godzą się na zabijanie zwierząt. Oczywiście, my rolnicy musimy rozumieć, że wszystko to, co robimy musi wynikać z konsensusu ze społeczeństwem. Jesteśmy fragmentem tego społeczeństwa, ważną jego częścią. Mamy prawo do opieki i ochrony, a także do godziwego traktowania, ale musimy brać pod uwagę to, iż nie wszyscy rozumieją te nasze różne oczekiwania.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności