logo iszczecinek.pl

Polecamy Tajemniczy zbiornik i ciche tankowanie na bazie PKS W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Polecamy

Minibus dla DPS-u

16.08.2017 18:00
A A A
Zdjęcie do artykułu Minibus dla DPS-u
fot. Piotr Rozmus

W ramach projektu pod nazwą: „Program wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze D, który dotyczy likwidacji barier transportowych, Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie został doposażony w 9 – osobowy minibus do przewożenia osób niepełnosprawnych. Łączny koszt pojazdu to ponad 139 tys. zł, przy dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości 80 tys. zł i wkładzie własnym Powiatu Szczecineckiego przekraczającym 59 tys. zł.

Dzisiaj (16.08) Wicestarosta Marek Kotschy uroczyście przekazał kluczyki do nowego auta dyrektor DPS Krystynie Berdyńskiej.

Warto nadmienić, że minibus posiada wszelkie udogodnienia oraz spełnia najważniejsze standardy bezpieczeństwa. Z uwagi jednak na jego przeznaczenie, wyposażanie zostało uzupełnione. Nadwozie posiada dodatkowe kierunkowskazy w tylnej części pojazdu. Wewnątrz  znajdują się dwa stanowiska do przewozu osób na wózkach inwalidzkich, zaopatrzone w specjalne szyny oraz pasy. Wysokość przedziału tylnego gwarantuje osobom niepełnosprawnym komfortową jazdę. 

Piotr Rozmus

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności