logo iszczecinek.pl

Polecamy Zużyli 5 tysięcy ton szyn i ponad 100 tysięcy ton tłucznia. Jesienią pociągiem do Runowa Pomorskiego bez utrudnień Policyjny pościg za hondą. Co kierowca miał na sumieniu? Światowy Dzień Zespołu Downa przed szczecineckim ratuszem Nowy żłobek od września w Trzesiece Polecamy

Mieszkańcy Marcelina nie akceptują planowanego objazdu

25.07.2018 12:12
A A A
Zdjęcie do artykułu Mieszkańcy Marcelina nie akceptują planowanego objazdu
fot. GDDKiA

Dwa tygodnie temu w artykule: W październiku zamkną wyjazd ze Szczecinka w kierunku Słupska. Będzie 7-kilometrowy objazd opisaliśmy planowane zmiany w ruchu jakie chce wprowadzić Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad na ul. Słupskiej w Szczecinku. Zmiany związane są z budową obwodnicy Szczecinka.

Zgodnie z zapowiedzią od października drogowcy chcą „puścić” ruch z krajowej „dwudziestki” (dla jadących od strony Marcelina) przez ul. Rybacką, która będzie poszerzona, dalej nową drogą wzdłuż torów, którą dojedziemy aż do Bugna. Mijając Bugno dalej w kierunku drogi krajowej nr 11 w okolicę strefy ekonomicznej przy ul. Koszalińskiej.

Na takie rozwiązanie nie zgadzają się mieszkańcy Marcelina, którzy wystosowali w tej sprawie list do ratusza, inwestora (GDDKiA) a także do głównego wykonawcy - firmy Eurovia. Mieszkańcy zaznaczyli w piśmie, że zaproponowane rozwiązanie jest nie do zaakceptowania i podali wiele argumentów. Wśród nich pojawiły się te związane między innymi z odległością i bezpieczeństwem. Mieszkańcy dopytują również jak będzie rozwiązana sprawa komunikacji miejskiej i tras pieszo-rowerowych. W jednym z punktów wskazano także sprawę związaną z kosztami.

-Długość proponowanego objazdu spowoduje znaczne podwyższenie kosztów utrzymania rodziny, a także podniesie koszty prowadzonych na osiedlu Marcelin działalności gospodarczych –czytamy w piśmie.

Mieszkańcy Marcelina proszą o uwzględnienie ich głosu i zaznaczają, że są gotowi wesprzeć budowę obwodnicy na każdym etapie, jedynie wówczas, gdy będą zachowane nasze potrzeby, gdy będą brane pod uwagę konsultacje społeczne w sprawie tworzonych objazdów.

Według mieszkańców dobrym rozwiązaniem byłoby puszczenie ruchu osobowego przez ul. Wodociągową lub przy dworcu PKP Chyże i taką sugestię podali w piśmie.

 

 

Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy ratusza zaznacza, że pismo mieszkańców na pewno nie pozostanie bez odpowiedzi. Ratusz będzie prowadził rozmowy i negocjacje z drogowcami na temat planowanych objazdów. Na razie jednak nie są znane szczegóły.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności