logo iszczecinek.pl

Polecamy Darmowa komunikacja miejska od września 2019! Koniec ruchu wahadłowego na Szczecińskiej? Lodowisko może już na weekend Antoni Borys powołany do kadry Polski TIR zjechał z drogi i zaorał pole Polecamy

Mieszkańcy Marcelina nie akceptują planowanego objazdu

25.07.2018 12:12
A A A
Zdjęcie do artykułu Mieszkańcy Marcelina nie akceptują planowanego objazdu
fot. GDDKiA

Dwa tygodnie temu w artykule: W październiku zamkną wyjazd ze Szczecinka w kierunku Słupska. Będzie 7-kilometrowy objazd opisaliśmy planowane zmiany w ruchu jakie chce wprowadzić Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad na ul. Słupskiej w Szczecinku. Zmiany związane są z budową obwodnicy Szczecinka.

Zgodnie z zapowiedzią od października drogowcy chcą „puścić” ruch z krajowej „dwudziestki” (dla jadących od strony Marcelina) przez ul. Rybacką, która będzie poszerzona, dalej nową drogą wzdłuż torów, którą dojedziemy aż do Bugna. Mijając Bugno dalej w kierunku drogi krajowej nr 11 w okolicę strefy ekonomicznej przy ul. Koszalińskiej.

Na takie rozwiązanie nie zgadzają się mieszkańcy Marcelina, którzy wystosowali w tej sprawie list do ratusza, inwestora (GDDKiA) a także do głównego wykonawcy - firmy Eurovia. Mieszkańcy zaznaczyli w piśmie, że zaproponowane rozwiązanie jest nie do zaakceptowania i podali wiele argumentów. Wśród nich pojawiły się te związane między innymi z odległością i bezpieczeństwem. Mieszkańcy dopytują również jak będzie rozwiązana sprawa komunikacji miejskiej i tras pieszo-rowerowych. W jednym z punktów wskazano także sprawę związaną z kosztami.

-Długość proponowanego objazdu spowoduje znaczne podwyższenie kosztów utrzymania rodziny, a także podniesie koszty prowadzonych na osiedlu Marcelin działalności gospodarczych –czytamy w piśmie.

Mieszkańcy Marcelina proszą o uwzględnienie ich głosu i zaznaczają, że są gotowi wesprzeć budowę obwodnicy na każdym etapie, jedynie wówczas, gdy będą zachowane nasze potrzeby, gdy będą brane pod uwagę konsultacje społeczne w sprawie tworzonych objazdów.

Według mieszkańców dobrym rozwiązaniem byłoby puszczenie ruchu osobowego przez ul. Wodociągową lub przy dworcu PKP Chyże i taką sugestię podali w piśmie.

 

 

Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy ratusza zaznacza, że pismo mieszkańców na pewno nie pozostanie bez odpowiedzi. Ratusz będzie prowadził rozmowy i negocjacje z drogowcami na temat planowanych objazdów. Na razie jednak nie są znane szczegóły.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności