logo iszczecinek.pl

Polecamy Jedno dziecko, jedno drzewo. Ruszył nowy projekt leśników [WIDEO] Burmistrz popiera nauczycieli. Miasto zapłaci za dni strajkowe Są dodatkowe środki dla osób niepełnosprawnych Polecamy

Międzynarodowe warsztaty edukacyjne

09.06.2017 13:06
A A A
Zdjęcie do artykułu Międzynarodowe warsztaty edukacyjne
fot. Piotr Rozmus

W Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior spotkali się reprezentanci ośrodków akademickich z Polski i z zagranicy

Wczoraj (08.06) w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior odbyła się sesja międzynarodowych warsztatów „International Workshop on Applied and Sustainable Engineering”. Wzięło w nich udział kilkadziesiąt osób reprezentujących różne ośrodki akademickie z Polski i z zagranicy.  Spotkaniu przewodził dziekan zamiejscowego Wydziału Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku prof. nadzw. dr hab. inż. Dariusz Tomkiewicz.

Sesję otworzył Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis, który  przywitał przybyłych gości reprezentujących uczelniane środowisko i w kliku słowach przybliżył proces inwestycyjny dotyczący Centrum. Następnie odniósł się do tematu stanowiącego esencję spotkania:

-Goszcząc przedstawicieli uczelni technicznych, jest nam niezwykle miło, że tak szeroko możemy dyskutować o edukacji. Planować kształcenie tych wszystkich przyszłych pracowników, którzy zdobywając wiedzę techniczną w przyszłości będą decydować o sile napędowej działalności gospodarczej. W przestrzeni Szczecinka mam głównie na myśli firmę Kronospan i wiem, że są wśród państwa przedstawiciele państw, w których grupa ma swoje zakłady.(…) Szczecinek to 40 – tysięczne miasto i z dumą mogę powiedzieć, że od zeszłego roku jesteśmy miastem akademickim. Samorządowi Powiatowemu wraz z Miastem Szczecinek, firmą Kronospan oraz Politechniką Koszalińską udało się zrealizować wspólny projekt jakim było utworzenie w naszym mieście zamiejscowego Wydziału Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej. Studenci uczelni w przyszłości zasilą kadrowe szeregi firmy Kronospan i firm wchodzących w skład Szczecineckiego Klastra Meblowego (…)

Piotr Rozmus

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności