logo iszczecinek.pl

Polecamy Kamil Biegański o swoich pomysłach na sport w Szczecinku Zbigniew Bogusław KOŁODZIEJCZAK. Głosując na mnie wybierasz bezpieczniejsze i lepsze jutro, dla siebie i swoich bliskich Osiem pakietów dla Szczecinka Polecamy

Miasto szykuje się do zimy. Wyciągnięto wnioski po ubiegłorocznej gołoledzi

26.10.2017 07:18
A A A
Zdjęcie do artykułu Miasto szykuje się do zimy. Wyciągnięto wnioski po ubiegłorocznej gołoledzi
fot. iszczecinek.pl / świadczymy usługi wideo i foto z lotu ptaka - tel. 781 391 604

Nadchodzący początek listopada, a także coraz chłodniejsze dni i noce powodują, że urzędnicy, służby miejskie i komunalne pomału przygotowują się do zimy. Ubiegłoroczna kilkudniowa gołoledź, która na jakiś czas sparaliżowała miasto pokazała, że miasto nie do końca jest przygotowane do walki z takim zagrożeniem.

Po ubiegłorocznej sytuacji miasto wyciągnęło wnioski i w tym roku przyjęto plan, który ma zagwarantować skuteczną walkę ze zbliżającą się zimą. Do tej pory przede wszystkim było za mało sprzętu i punktów, z których służby mogłyby pobierać piasek.

W ostatnim czasie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej przeznaczyło blisko 1 mln zł na zakup dodatkowego sprzętu i urządzeń, które pomogą w walce z siłami natury. Nowym rozwiązaniem, które ma usprawnić pracę służb, mają być rozmieszczone w różnych częściach miasta punkty z piachem i solą, z których będzie można uzupełniać posypywarki. Dzięki takim punktom skróci się czas dojazdu posypywarek.

PGK planuje już kolejne inwestycje, które pomogą przy "akcji zima".

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności