logo iszczecinek.pl

Polecamy Globalnie, lokalnie, solidarnie zaprotestowali przeciwko przemocy wobec kobiet Kierował ciężarówką mając ponad 3 promile! W Szczecinku stanął kolejny paczkomat. Tym razem przy ul. Polnej Polecamy

Miasto inwestuje w bezpieczeństwo. Kilkadziesiąt nowych kamer monitoringu, radiowozy dla policji i straży miejskiej

07.09.2017 06:48
A A A
Zdjęcie do artykułu Miasto inwestuje w bezpieczeństwo. Kilkadziesiąt nowych kamer monitoringu, radiowozy dla policji i straży miejskiej
fot. iszczecinek.pl

Od jakiegoś czasu Szczecinek znajduje się w czołówce rankingów miast na Pomorzu jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Bez wątpienia przyczyniają się do tego działania lokalnych samorządów, które związane są między innymi z inwestycjami drogowymi, które zwiększają bezpieczeństwo na drogach, ale nie tylko. Spore środki samorządy wydają także na inne działania.

W Szczecinku sporo inwestuje się w straż miejską i monitoring miejski, który jest przez strażników obsługiwany. Już wiadomo, że wkrótce przybędzie kilkadziesiąt nowych kamer monitoringu. Część z tych kamery zamontowanych będzie w nowych autobusach elektrycznych, które niebawem mają pojawić się w naszym mieście. Pozostałe pojawią się na nowych przystankach autobusowych i być może na ulicach, o które co jakiś czas wnioskują na przykład zarządcy wspólnot mieszkaniowych. Wraz ze wzrostem liczby kamer powiększy się również ilość osób, które je obsługują. W tym miejscu swoją pomoc zadeklarował starosta szczecinecki.

Miasto dość duże środki przekazało w ostatnim czasie także na doposażenie szczecineckich stróżów prawa. Strażnikom miejskim przekazano 130 tys. zł na zakup nowego radiowozu i 90 tys. zł dla policji na dofinansowanie podobnego zakupu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że od chwili kiedy zmienił się komendant szczecineckiej policji, bardzo dobrze układa się współpraca ratusza z tą jednostką.   


WIDEO, KTÓRE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności