logo iszczecinek.pl

Polecamy Starosta dostanie pałac, ale nie ma się z czego cieszyć [WIDEODRON] Tajemniczy zbiornik i ciche tankowanie na bazie PKS W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS Polecamy

Miały to być mieszkania ich marzeń. Mieszkańcy czują się oszukani i zlekceważeni

04.08.2017 06:08
A A A
Zdjęcie do artykułu Miały to być mieszkania ich marzeń. Mieszkańcy czują się oszukani  i zlekceważeni
fot. Mieszkanka bloku przy ul. Polnej

Mieszkańcy bloku przy ulicy Polnej 29 (mieszkania od strony dawnego kościoła garnizonowego) niedługo cieszyli się z zakupu wymarzonych mieszkań. Bardzo szybko okazało się, że w bezpośrednim sąsiedztwie funkcjonuje ślusarnia produkująca metalowe barierki balkonowe dla dewelopera, który wcześniej sprzedał im mieszkania.    

Od wczesnych godzin rannych do mieszkań dobiega hałas powstający przy produkcji.

-Jesteśmy zmuszeni od rana zamykać okna nawet przy wysokich temperaturach na zewnątrz. Hałas jest tak uciążliwy, że nie można normalnie funkcjonować -skarży się jedna z mieszkanek bloku.

-Kupiliśmy mieszkanie z dwiema pięknymi loggiami, a nie używamy żadnej z nich, bo do późnego popołudnia jest ciągły hałas. Myślałam, że podczas urlopu  będę mogła  relaksować się na balkonie z książką w ręku - nic bardziej mylnego -dodaje inna lokatorka.

Mieszkańcy skarżą się na ciągłe hałasy dobiegające ze szlifierni, nawet po szczelnym zamknięciu okien.

-Niestety deweloper sprzedając nam mieszkania nie poinformował nas, że będziemy mieć tak uciążliwego sąsiada. Wiedząc o tym, nigdy nie zdecydowalibyśmy się na mieszkanie w takich warunkach. -mówi lokator.

Mieszkańcy próbowali porozumieć się w tej sprawie z deweloperem, ten jednak nie widzi większego problemu. Po wielu interwencjach, pracownicy ślusarni zaczęli  jedynie częściej zamykać drzwi, co przy odgłosach szlifierki i obróbki metalu niewiele zmienia. Mieszkańcy sprawdzili przeznaczenie działki i okazało się, że jest ona przeznaczona pod zabudowę wielorodzinną z dopuszczeniem usług. Według norm dla takich nieruchomości hałas dopuszczalny wynosi maksymalnie 55db co można porównać z hałasem piorącej pralki. Pomimo kolejnych interwencji, deweloper nadal nie robi nic, aby pomóc nabywcom swoich lokali. Miejsce w którym ulokowała się dzika ślusarnia to zwykłe garaże. Często przy obróbce metali odbywa się spawanie z użyciem gazu.

Mieszkańcy także obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Według nich wątpliwe są również warunki bhp pracowników, zamkniętych w garażach pokrytych papą.

-Myślimy, że ta nielegalna ślusarnia nie spełnia ani norm bezpieczeństwa, ani norm bhp, za nic nie możemy zrozumieć, dlaczego wykonawca tak uparcie trzyma się tego miejsca.- mówią mieszkańcy.

Właściciele mieszkań przy ulicy Polnej 29 oczekują pozytywnego rozwiązania problemu.

-Czujemy się oszukani  i zlekceważeni. Nikt nie traktuje nas poważnie.- mówi jedna z pań.

  

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności