logo iszczecinek.pl

Polecamy Trzy mieszkania treningowe oddane do użytku „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Nowe trasy rowerowe i wędkarstwo. Rozmowa z prezesem SzLOT-u [WIDEO] Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Miał 2,4 promile alkoholu i jechał rowerem. Pijany cyklista zatrzymany przez strażników

20.06.2018 10:15
A A A
Zdjęcie do artykułu Miał 2,4 promile alkoholu i jechał rowerem. Pijany cyklista zatrzymany przez strażników
fot. Straż Miejska w Szczecinku

Jak tragiczną rolę może odegrać na drodze nietrzeźwy rowerzysta, wie chyba każdy kierujący samochodem. Już niewielka ilość alkoholu wpływa na naszą motorykę i szybkość reakcji. Niestety na szczecineckich drogach nie brakuje osób, które wsiadają na rower pod wpływem alkoholu.

-W poniedziałek, około godziny 20: 00 na ul. Warcisława IV patrol straży miejskiej zatrzymał do kontroli rowerzystę, który poruszał się jezdnią gdzie obwiązuje zakaz ruchu dla rowerów. W trakcie legitymowania strażniczka wyczuła od mężczyzny woń alkoholu. Na miejsce wezwano patrol policji.  Rowerzysta został przebadany alkotestem. Okazało się, że mężczyzna miał 2,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu –informują szczecineccy strażnicy miejscy.

Strażnicy zaznaczają, że nietrzeźwy rowerzysta stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności