logo iszczecinek.pl

Polecamy Zderzenie i dachowanie dwóch samochodów [WIDEO] Bierzmy naszych, czyli jak „oprawiać” święto UTWS w Kronospan - redukcja emisji o 99%! Oferta specjalna w Uzdrowisku Połczyn Polecamy

Matki spały pijane, a ich dzieci włóczyły się nocą po mieście. Sprawą zajął się sąd

12.09.2017 09:25
A A A
Zdjęcie do artykułu Matki spały pijane, a ich dzieci włóczyły się nocą po mieście. Sprawą zajął się sąd
fot. iszczecinek.pl / archiwum

W poniedziałek przed sądem rodzinnym stanęły dwie matki, które na początku lipca spały w domu kompletnie pijane, a ich dzieci w środku nocy błąkały się ulicami miasta. Jedna z matek (27 lat) pójdzie na kurację odwykową oraz na kurs na temat rodzicielstwa organizowany przez PCPR, co do drugiej (44 lata) sąd na razie nie podjął decyzji.

Przypomnijmy. Na początku lipca po godz. 1.00 operator monitoringu miejskiego zwrócił uwagę na dwóch chłopców, którzy szli centrum Szczecinka. Na miejsce dyżurny skierował patrol. Funkcjonariusze dwóch chłopców w wieku 8 i 9 lat, którzy oświadczyli, że matki ich są pijane w domu, a oni idą do cioci. Funkcjonariusze udali się pod wskazany przez chłopców adres. Na miejscu zastali otwarte drzwi do mieszkania, a w środku były kompletnie pijane matki dzieci - jedna spała w łóżku, druga przy stole. W mieszkaniu znajdowało się jeszcze jedno dziecko w wieku 4 lat. Na szczęście dzieciom nic się nie stało. Lekarz nie stwierdził obrażeń czy poważniejszych oznak zaniedbania u dzieci.

Kobiety już wcześniej miały ograniczone prawa rodzicielskie. Teraz sąd zdecydował, że nie ma podstaw do odebrania 27-letniej matce praw rodzicielskich.

-Kobiety już wcześniej miały ograniczone prawa rodzicielskie – powiedział dla TVN24.pl komisarz Przemysław Kimon z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Policyjna notatka z interwencji została także wysłana do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczecinku. Iwona Wagner, zastępca dyrektora MOPS, poinformowała, że matki wystąpiły z oficjalnym pismem, by nie udzielać mediom informacji na ich temat. Przyznała jednak, że "rodzina jest im znana". Choć zawiadomienie z policji jeszcze nie dotarło do nich, pracownicy MOPS już odwiedzili kobiety –informuje tvn24.pl.


Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności