logo iszczecinek.pl

Polecamy Globalnie, lokalnie, solidarnie zaprotestowali przeciwko przemocy wobec kobiet Kierował ciężarówką mając ponad 3 promile! W Szczecinku stanął kolejny paczkomat. Tym razem przy ul. Polnej Polecamy

Mały karambol. Najpierw ciężarówka i traktor, a później 3 osobówki [WIDEO]

12.10.2018 14:39
A A A
Zdjęcie do artykułu Mały karambol. Najpierw ciężarówka i traktor, a później 3 osobówki [WIDEO]
fot. iszczecinek.pl

Do dwóch zdarzeń drogowych doszło dziś niemal w tym samym miejscu na krajowej „jedenastce”  Zdarzenia rozegrały się w pewnym odstępie czasu.

Co dokładnie się działo?

Zdarzenie 1.

Na drodze krajowej nr 11 jadąc z Lotynia do Szczecinka, przed skrzyżowaniem do miejscowości Omulna miała miejsce kolizja samochodu ciężarowego z traktorem. Przebieg wypadku był taki, że jadący od Lotynia traktor chciał skręcić w lewo, w polną drogę. Kierujący traktorem włączył kierunkowskaz, ale o wiele wcześniej manewr wyprzedzania podjął samochód ciężarowy. W wyniku tego doszło do uderzenia traktora w ciężarówkę. Nikomu nic się nie stało. Jak ustaliła później policja, kierujący ciężarówką zrobił wszystko prawidłowo, a traktorzysta nie spojrzał w lusterko w momencie, gdy wyprzedzała go ciężarówka.

Po kolizji traktor zjechał na pobocze. Oznakowana ciężarówka pozostawała na jezdni na pasie skierowanym w stronę Szczecinka. Kierowca ciężarówki włączył światła awaryjne, ustawił też trójkąt ostrzegawczy w przepisowej odległości.

Podczas przeprowadzania czynności policyjnych wydarzyło się drugie zdarzenie.

Zdarzenie 2.

Jadący sznur samochodów w kierunku Szczecinka zwalnia przed oznaczonym miejscem pierwszego zdarzenia. Kierowcy zwalniają lub zatrzymują się przed trójkątem, aby wyminąć ciężarówkę. Przepuszczają auta jadące z naprzeciwka.

W pewnym momencie zatrzymuje się pojazd marki Kia, następnie zatrzymuje się pojazd marki Volkswagen, a z tyłu jako trzeci nadjeżdża pojazd marki Mazda. Kierujący Mazdą zagapił się i nie wyhamował przed stojącymi pojazdami. Uderzył z impetem w Volkswagena. Uderzenie było na tyle mocne, że w aucie wystrzeliły poduszki powietrzne a pojazd wyrzuciło do przydrożnego rowu. Uszkodzona została także stojąca z przodu Kia.

Sprawcą tego zdarzenia jest kierujący Mazdą. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Przybyła na miejsce karetka pogotowia przebadała pasażerkę z Mazdy.

Ruch odbywał się wahadłowo.

 

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności