logo iszczecinek.pl

Polecamy W Szczecinku na razie nie oddasz krwi. Co się wydarzyło? Szczecineccy nauczyciele chcą strajkować. ZNP: Piłeczka jest po stronie rządu Szykują się zmiany personalne w szczecineckim szpitalu. Rozmowa ze starostą Koniec zimy na budowie obwodnicy Szczecinka [WIDEODRON] Przejdą nocą 49 kilometrów. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową Polecamy

Małgorzata Golińska w Polskim Radiu Koszalin: Stosunek opozycji do rządzących jest fatalny

01.09.2018 08:31
A A A
Zdjęcie do artykułu Małgorzata Golińska w Polskim Radiu Koszalin: Stosunek opozycji do rządzących jest fatalny
fot. Polskie Radio Koszalin

W rozmowie z Anną Popławską, Małgorzata Golińska wiceminister środowiska i główny konserwator przyrody ustosunkowała się m.in. do rocznicy porozumień sierpniowych, wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w naszym regionie oraz walki rządu ze smogiem.

- Wiele osób porównuje porozumienia sierpniowe do odzyskania suwerenności Polski. Tamci ludzie byli zjednoczeni, słowo „solidarność” nie brzmiało banalnie. W sercach Polaków i tamtych ludzi na pewno gra ono do dzisiaj - powiedziała posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Wiceminister środowiska odniosła się również do wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w Koszalinie i Białogardzie: - Słowo „złodziej”, które padło w stronę pana premiera, pokazuje stosunek opozycji do rządzących. Na szczęście odpowiedź pana premiera była klasowa. Warto dodać, że Prawo i Sprawiedliwość nigdy nie zachowało się negatywnie podczas rządów PO i PSL-u, chociażby nie nawoływało służb mundurowych do nieposłuszeństwa.

Gość audycji opowiedział również o walce rządu ze smogiem: - Od lipca tego roku obowiązuje zakaz sprzedaży kotłów - tzw. kopciuchów, które nie spełniają wymogów emisyjności smogu. Sejm przegłosował również ustawę dotyczącą kontrolowania jakości paliw, by wykluczyć import gorszej jakości węgla. Smog jest opóźnieniem cywilizacyjnym naszego kraju. Przyczyną tego jest spalanie odpadów, a także użytkowanie pieców złej jakości. Teraz duże przedsiębiorstwa będą musiały przedstawiać, co zostanie spalone.

 

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności