logo iszczecinek.pl

Polecamy Z Holandii do Szczecinka na dwóch kółkach Kolejna firma meblarska rozpocznie działalność w Szczecinku HISTORIA. Mord sowiecki na leśnikach w turowskiej leśniczówce - 23.11.1946 roku [WIDEO] Innowacyjny system ochrony powietrza w Kronospan Polecamy

Mała rzecz, a znacząco poprawiłaby nasze bezpieczeństwo

20.03.2017 11:41
A A A
Zdjęcie do artykułu Mała rzecz, a znacząco poprawiłaby nasze bezpieczeństwo
fot. przykładowe działko wodno-pianowe / www.foamax.com.pl

Około 30 tysięcy złotych kosztuje działko wodno-pianowe wysokiej wydajności, które miałoby spory wpływ na poprawę bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu. Niestety szczecineccy strażacy takiego działka nie posiadają. Działko takie mogłoby być wykorzystywane między innymi do likwidacji ewentualnych zagrożeń w zakładach Kronospan Chemical, ale nie tylko.

Informację o potrzebie zakupu takiego działka można znaleźć w corocznej informacji na temat stanu bezpieczeństwa obszaru powiatu w zakresie ochrony przeciwpożarowej, w punkcie gdzie opisano wnioski z przeprowadzonych ćwiczeń.

Jak można przeczytać w dokumencie, wspomniane działko, służyłoby do likwidacji ewentualnych pożarów lub innych miejscowych zagrożeń na terenie zakładu Kronospan Chemical. Przede wszystkim w działaniach prowadzonych przy zbiornikach z substancjami palnymi, gdzie konieczne jest podawanie środka gaśniczego z dużej odległości oraz z dużą wydajnością. Kolejnym zakładem podwyższonego ryzyka, gdzie takie działko mogłoby być wykorzystywane to zlokalizowana na terenie naszego miasta firma Biurkom Flampol, gdzie w instalacjach chłodniczych magazynowany jest amoniak.

Jak wskazują strażacy, działko takie miałoby zastosowanie także w wielu innych przypadkach. Mogłoby być używane do działań ratowniczo gaśniczych w transporcie kolejowym i drogowym materiałów i substancji niebezpiecznych, przy gaszeniu lasów oraz w działaniach na terenie lotniska w Wilczych Laskach.

Działko kosztuje około 30 tys. zł. Zważywszy na jego szerokie zastosowanie, głównie w ratowaniu życia i zdrowia, to mała kwota, właściwie bardzo mała. Pomimo tego nasi strażacy do dnia dzisiejszego nie dysponują takim sprzętem.

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności