logo iszczecinek.pl

Polecamy Koniec zimy na budowie obwodnicy Szczecinka [WIDEODRON] Przejdą nocą 49 kilometrów. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową Trwa pozimowe łatanie dziur w jezdniach Porozumienie Samorządowe organizuje kolejny turniej charytatywny [WIDEO] Polecamy

Mafia nie wybacza i nie zapomina

06.01.2019 09:26
A A A
Zdjęcie do artykułu Mafia nie wybacza i nie zapomina
fot. soniadraga.pl

"Piętno mafii" to tytuł najnowszej powieści Piotra Rozmusa. Jest to czwarta powieść pisarza ze Szczecinka. Zadebiutował w 2014 roku thrillerem "Bestia". Teraz powraca z "mocną, mięsistą prozą".

"Piętno mafii zaskakuje swoim rozmachem, ale nie tylko. To bodaj pierwszy polski thriller, który opowieści o mafii traktuje z powagą i oddaniem realiów. Mocna, mięsista proza" - Robert Ziębiński, redaktor naczelny Playboy.

W imieniu autora zapraszamy na premierę, która będzie miała miejsce w naszej szczecineckiej bibliotece 16 stycznia (środa, godz. 18).

 

 

Opis książki:

Przeszłość, która nie daje o sobie zapomnieć. Cudze grzechy, za które trzeba odpokutować.

Pokolenia naznaczone mafijnym piętnem…

Marta Makowska i Sven Jönsson nie mają pojęcia o swoim istnieniu, ale łączy ich więcej, niż mogliby przypuszczać.

Kiedy nastoletnia córka Marty nie wraca na noc do domu, kobieta odchodzi od zmysłów. Prowadzący śledztwo komisarz Borys Wolański jest przekonany, że dziewczyna została uprowadzona, a kidnaperzy wkrótce zażądają okupu. Nie nadchodzą jednak żadne wiadomości, a w postępowanie angażuje się wydalony ze służby komisarz Olgierd Merk, który jako jedyny domyśla się prawdy.

W szwedzkim Härnösand Sven przeżywa tę samą tragedię. Björn, jego syn, również zostaje porwany, a komisarze Christin Carlsson i Gunnar Lindberg z miejscowej policji rozpaczliwie szukają tropu malca. Podejrzewają, że ojciec chłopca coś przed nimi ukrywa.

Do mieszkania polskiego imigranta w Chicago ktoś dostarcza tajemniczą przesyłkę. W środku znajdują się zdjęcia zamordowanego mężczyzny. Na jego ustach wycięto krzyż. W ten właśnie sposób camorra uciszała tych, którzy złamali omertę – świętą zmowę milczenia.

Dwa kraje, dwa równolegle prowadzone śledztwa przeciwko wrogowi, który nie wybacza i nie zapomina.

 

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
Komentuj, nie obrażaj! Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności