logo iszczecinek.pl

Polecamy Tajemniczy zbiornik i ciche tankowanie na bazie PKS W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Polecamy

Łyżwy, narty czy snowboard? Wybieramy sport zimowy dla dziecka

30.01.2018 15:43
A A A
Zdjęcie do artykułu Łyżwy, narty czy snowboard? Wybieramy sport zimowy dla dziecka
fot. MATERIAŁ PARTNERA

Już niedługo nasze pociechy będą miały wolne od szkoły. Czas ferii zimowych stanowi świetną okazję ku temu, aby dziecko odeszło wreszcie od biurka czy komputera i zaznało ruchu na świeżym powietrzu. Dotlenienie organizmu świetnie wpływa na poprawę funkcjonowania mózgu i zdolność koncentracji. Ruch, szczególnie ten w bajkowej górskiej scenerii, będzie mieć pozytywny aspekt w postaci poprawy napięcia mięśni i ogólnej kondycji.

Łyżwiarstwo – co daje i jak wpływa na dziecięcą sylwetkę?

Korzyści płynących z uprawiania łyżwiarstwa jest bardzo wiele. Ten sport poprawia nie tylko sylwetkę, kondycję, koordynację ruchową, ale również sprawia, że krew szybciej krąży w organizmie. Aktywność fizyczna wpływa na wydzielanie endorfin, które odprężają i poprawiają nastrój. Po stresującym dniu w szkole i trudnej klasówce wybranie się na łyżwy będzie świetnym pomysłem.

Narciarstwo – sport dla małych i dużych

Jeśli wyjeżdżamy na wypoczynek w góry i chcemy, aby nasza pociecha po raz pierwszy spróbowała przyjemności związanej z narciarstwem, nie musimy jej od razu kupować własnych nart. Na pierwszy raz w zupełności wystarczą narty pochodzące z wypożyczalni. Na początek lepiej nie wydawać dużych pieniędzy na sprzęt ze sklepu, może się bowiem szybko okazać, że ten sport z jakichś względów nie odpowiada naszym pociechom. Druga kwestia jest taka, że dzieci bardzo szybko wyrastają z nart. Jeśli planujemy kolejny kurs narciarski dla pociechy dopiero za rok, może się niedługo okazać, że duży wydatek poszedł na marne, a buty z wiązaniami są już za małe na dziecięcą stopę.

Ofertę atrakcyjnych zimowisk, podczas których najmłodsi nauczą się jazdy na nartach, można znaleźć na stronie internetowej naferie.pl.

Snowboard – dyscyplina dla indywidualistów

Inną interesującą dyscypliną do uprawiania zimą jest snowboard. Daje on możliwość poprawienia kondycji i spalenia kalorii po zjedzonych słodyczach. Dzieci, które jeżdżą na snowboardzie mają też wzmocnione mięśnie i mogą w ten sposób odreagować codzienny stres. Jazda na desce pozwala też dobrze dotlenić cały organizm.

 

-MATERIAŁ PARTNERA-

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności