logo iszczecinek.pl

Polecamy Ile zarabiają nauczyciele w Szczecinku? BORNE SULINOWO. Pożar w ośrodku wypoczynkowym Kontrola nad kominami! Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Łoś na ścieżce rowerowej, ranne łabędzie i włamywacze na działkach

02.10.2017 11:34
A A A
Zdjęcie do artykułu Łoś na ścieżce rowerowej, ranne łabędzie i włamywacze na działkach
fot. iszczecinek.pl / archiwum

Przedstawiamy tygodniowy raport szczecineckiej Straży Miejskiej. Raport przygotował Grzegorz Grondys, komendant Straży Miejskiej.

W minionym tygodniu strażnicy podjęli 100 interwencji w stosunku do 84 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili  29 zdarzeń, z czego w 29 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

25.09 około godziny 18:45 dyżurny straży miejskiej otrzymał wezwanie na interwencję, z którego wynikało, że włamano się do jednej z altanek w kompleksie ogrodów działkowych przy ul. Słupskiej. Po przybyciu na miejsce dwóch działkowców trzymało mężczyznę, który usiłował się włamać do altanki oraz wskazali drogę ucieczki drugiego. Strażnicy, którzy udali się w pościg ujęli drugiego ze sprawców, który usiłował się ukryć na terenie ogrodów działkowych. Jak oświadczyli działkowcy jeden z nich zauważył przy sąsiedniej altance dwóch mężczyzn, którzy przy pomocy łopaty podważali drzwi do altanki usiłując ją otworzyć. Na miejsce wezwano Policję. Patrolowi Policji przekazano obu ujętych. Na miejscu znaleziono łopatę służącą do włamania, porzuconą torbę oraz ślady uszkodzeń.

28.09 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne wezwanie na interwencję do mężczyzny leżącego na chodniku przy przystanku komunikacji miejskiej na ul. Polnej. Na miejscu zastano wskazanego mężczyznę. Nie było czuć od niego alkoholu, ale nie mógł wstać o własnych siłach. Na miejsce strażnicy wezwali zespół ratunkowy.

29.09 na ul. Drahimskiej kolejny przypadek pomocy kierującemu samochodem, który nie mógł uruchomić samochodu. Za pomocą startera przekazanego przez Starostę strażnicy pomogli kierującemu uruchomić samochód.

30.09 godzina 15:36 zgłoszenie o łosiu chodzącym po drugiej stronie jeziora Trzesiecko. Szczecinek jest położony pomiędzy lasami i jeziorami. Normalną sytuacją jest, że w lesie przebiegnie jeleń, dzik czy łoś. Normalną sytuacją jest też że w lesie dzikie zwierzę przebiegnie przed rowerzystą czy pieszym. Nie należy robić z tego afery, a należy uważać na swoje bezpieczeństwo. Takie zwierzę jest u siebie. Jeżeli taki łoś znajdzie się w mieście, pomiędzy blokami będziemy interweniować natomiast w lesie, nawet jeśli jest to droga dopuszczona do ruchu, nie.

W minionym tygodniu otrzymaliśmy kolejne informacje o padłych zwierzętach. 30.09 około godziny 15:25 zgłoszenie o chorym nietoperzu, który leżał pomiędzy garażami na ul. Zaułek – nietoperz został przewieziony do weterynarii. We wcześniejszych dwóch przypadkach znalezienia nietoperzy okazało się, że są chore na wściekliznę. Około godziny 8:40 zgłoszenie o rannym łabędziu znalezionym przy jeziorze Wilczkowo. Łabędź został przewieziony do weterynarii, a następnie po udzieleniu mu pomocy został umieszczony w schronisku dla zwierząt. Tego samego dnia około godziny 16:40 zgłoszenie o rannym łabędziu znalezionym na ul. Mickiewicza. Łabędź nie mógł się poruszać. Został przewieziony do weterynarii. 1.10 zgłoszenie z ulicy Kasztanowej o martwym jeżu. Z uwagi na to, że Szczecinek został zapowietrzony wścieklizną należy powstrzymać się przed dotykaniem zwierząt dziko żyjących, a każdy przypadek znalezienia martwych zwierząt należy zgłaszać lekarzowi weterynarii, Policji lub straży miejskiej.

1.10 około godziny 10:30 operator monitoringu miejskiego zauważył kobietę, która rozwieszała plakaty na słupach. Kobieta została ukarana mandatem karnym i zobligowana do uprzątnięcia plakatów.

Tego samego dnia około godziny 11:55 dyżurny straży miejskiej otrzymał wezwanie na interwencję do młodego łabędzia znalezionego nad jeziorem. Łabędź miał dziób opleciony żyłką. Łabędź został przewieziony do weterynarii celem udzielenia pomocy. Po udzieleniu mu pomocy przez lekarza łabędź został odwieziony i wypuszczony do jeziora.

W minionym tygodniu strażnicy zabezpieczali także imprezy: mistrzostwa sztafetowe biegów przełajowych, Dary Lasu na placu koncertowym organizowanym przez RDLP w Szczecinku, zgromadzenie publiczne na Placu Wolności - zbieranie podpisów pod projektem ustawy, festyn Szkolny w SP-4 oraz zgromadzenie publiczne – protest w sprawie polityki ministra leśnictwa.


Wideo, które może Cię zainteresować

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności