logo iszczecinek.pl

Polecamy Jedno dziecko, jedno drzewo. Ruszył nowy projekt leśników [WIDEO] Burmistrz popiera nauczycieli. Miasto zapłaci za dni strajkowe Są dodatkowe środki dla osób niepełnosprawnych Polecamy

List do redakcji. Chcemy żyć, nie chorować!

15.10.2018 08:49
A A A
Zdjęcie do artykułu List do redakcji. Chcemy żyć, nie chorować!
fot. Czytelnicy

W ostatnich dniach nad Szczecinkiem wyczuwalny jest intensywny zapach odorów powstający przy produkcji płyt drewnopochodnych. Samochody i parapety w części miasta pokryte zostały charakterystycznym pyłem. Czujniki firmy Airly zainstalowane na terenie miasta, kilkakrotnie sygnalizowały o pogarszającym się stanie powietrza. Czytelnicy podesłali zdjęcia, a Pani Magda zwróciła się do naszej redakcji z prośbą o opublikowanie jej listu.

Droga redakcjo jestem mieszkanką naszego miasta,  mieszkam na ulicy Niecałej,  zwracam się do Państwa z prośbą o opublikowanie i nagłośnienie sprawy,  która tak naprawdę dotyczy nas wszystkich!

Od kilku dni w naszym mieście jest wyczuwalny charakterystyczny fetor z zakładu Kronospan,  ponadto samochody zaparkowane na moim osiedlu jak i parapety są rano pokryte dużą ilością pyłu z w/w zakładu .

Zwróciłam szczególną uwagę,  że zakład Kronospan zwiększa intensywność swojej pracy,  tak naprawdę w nocy gdy większość z nas kładzie się spać .

Naprawdę apeluję o pomoc,  gdyż sama ma siostrę,  która choruje na nowotwór i leczy się na onkologii w Szczecinie,  gdzie prowadząca Pani doktor potwierdziła mi że bardzo dużo naszych mieszkańców naszego miasta walczy o życie w tej właśnie klinice!  A nawet tendencja jest wzrastająca,  gdyż coraz więcej choruje ludzi z miasta Szczecinka!  

Bardzo dużo mieszkańców zaczyna mieć poważne choroby górnych i dolnych dróg oddechowych różnego typu astmy itp. .

W dniu wczorajszym firma Kronospan zorganizowała imprezę dla mieszkańców,  zamydlając nam oczy,  gdyż w nocy już był taki fetor,  że nie byłam w stanie okna otworzyć,  a rano wszystkie samochody były pokryte grubą warstwą pyłu!  

Apeluje do mediów o opublikowanie mojego listu,  gdyż jestem pewna,  że UTWS to na 98% FIKCJA!  Tak jak władze miasta udają,  że jest już pięknie i cudownie,  gdyż nie ma w mieście pyłów i odoru z uciążliwego zakładu Kronospan, proszę mieszkańców i redakcję nie dajmy się omamić imprezami organizowanymi przez Kronospan i telewizją TVN,  gdyż sytuacja w naszym mieście wcale nie uległa poprawie i jeżeli nic z tym nie zrobimy to w nie długim czasie wszyscy będziemy poważnie chorować!

Magda

W sprawie zanieczyszczenia powietrza, w poniedziałek o godzinie 10:00 zorganizowany zostanie briefing prasowy przez działaczy SIS Terra. Transmisja "na żywo" na naszym facebooku.


Coś Cię denerwuje lub przeszkadza? Byłaś (-eś) świadkiem ciekawego wydarzenia? Daj nam znać! Czekamy na informacje, zdjęcia i nagrania wideo! Przyślij je na adres [email protected] lub wrzuć nam na facebookafacebook.com/iszczecinek


 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności