logo iszczecinek.pl

Polecamy Globalnie, lokalnie, solidarnie zaprotestowali przeciwko przemocy wobec kobiet Kierował ciężarówką mając ponad 3 promile! W Szczecinku stanął kolejny paczkomat. Tym razem przy ul. Polnej Polecamy

Lipna sprawa w Janowie. Wójt Jasionas chce odzyskać 300-letnie drzewa

11.07.2018 09:16
A A A
Zdjęcie do artykułu Lipna sprawa w Janowie. Wójt Jasionas chce odzyskać 300-letnie drzewa
fot. Gazeta Szczecinecka

Znajdująca się w pobliżu miejscowości Janowo przepiękna aleja lipowa jest zagrożona! Wszystko dlatego, że Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa sprzedał ziemię razem z drogą, przy której rosną stare lipy. Została zbyta jako pole orne! Wójt gminy Szczecinek Ryszard Jasionas twierdzi, że z samorządem tego nie konsultowano. Zanim się zorientował lipy stały się prywatną własnością i tak naprawdę w każdej chwili mogą trafić pod topór. Sprzedaż oznacza też problemy komunikacyjne dla mieszkańców pobliskich osad.

Obszerny materiał na ten temat w Gazecie Szczecineckiej 11.07.

- W Gazecie kupon - 15 proc. zniżki na zakupy w salonie łazienkowym Eurostandard!

A poza tym m.in. DOM Z REGIPSU, czyli...

… znowu gorąco na Koszalińskiej 54. Kiedyś w TVN był reportaż “Dom na piasku”. Lokatorzy twierdzili, że radca prawny Maciej Czebotar oszukał ich sprzedając mieszkania w ruinie, gdzie poniemieckie stare belki, popękane ściany i poniemiecką trzcinę zakryto… regipsem (ogłaszając, że mieszkania są w stanie deweloperskim). Teraz jest jeszcze ciekawiej. Marek Ponichtera kupił tam mieszkanie za 140 000 zł, ogłosił później upadłość konsumencką, syndyk sprzedał lokum za 70 000 zł, a kupiła je… partnerka Macieja Czebotara. Wkrótce wystawiono je na sprzedaż za niecałe 140 000 zł. Poprzedni właściciel wszczął alarm ostrzegając potencjalnych nabywców, aby wiedzieli, że Koszalińska 54 to… dom z regipsu. Sąsiedzi dołączają się ze swoimi pretensjami. Zaczyna się prawdziwa wojna. Co na to Maciej Czebotar?

- Sukcesem burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa jest stworzenie wrażenia, że miasto prawie wszystko mu zawdzięcza - mówi kandydat na stanowisko burmistrza Wiesław Suchowiejko z Porozumienia Samorządowego. Obszerny, szczery wywiad na każdy temat. Nie tylko o polityce. Za tydzień Krzysztof Berezowski, a później jeszcze m.in. Daniel Rak (jak wróci z urlopu smiley)

- Wilku w przestworzach. Fotograf Marcin Wilk opowiada w wywiadzie o swoim pierwszym razie w balonie, z aparatem fotograficznym oczywiście.

- Wielkim powrocie dancingów, w każdą środę i niedzielę w ślusarni. Kto za tym stoi? Odpowiadamy.

- Podwójnej tragedii na DK11. Nie żyją dwie kobiety!

- Antyżydowskich zamieszkach w Szczecinku.

- Liczne wydarzenia kryminalne i wiadomości lokalne.

- Rozbudowany dział sport.

- Ponadto wiele innych wydarzeń, interwencji oraz spraw kulturalnych i sportowych, ogłoszenia drobne, program TV i krzyżówka z nagrodą.

Zapraszam w każdą środę!

Mateusz Węsierski

redaktor naczelny Gazety Szczecineckiej

 

-MATERIAŁ PARTNERA -

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności