logo iszczecinek.pl

Polecamy Trzy mieszkania treningowe oddane do użytku „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Nowe trasy rowerowe i wędkarstwo. Rozmowa z prezesem SzLOT-u [WIDEO] Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

"Łańcuch Ludzi" w Szczecinku. W czwartek kolejne protesty pod sądem

11.12.2017 17:41
A A A
Zdjęcie do artykułu "Łańcuch Ludzi" w Szczecinku. W czwartek kolejne protesty pod sądem
fot. akcjademokracja.pl

Grupa Akcja Demokracja Szczecinek zaprasza na kolejny protest pod Sąd Rejonowy w Szczecinku. Tym razem ma to być ogólnopolska mobilizacja pod nazwą Łańcuch Ludzi. Główne hasła akcji to: Wolne Sądy, Wolne Wybory, Wolna Polska.

Na stronach organizatorów wydarzenia możemy przeczytać:

Sejm właśnie kończy prace nad niekonstytucyjnymi projektami ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, równocześnie obraduje nad ordynacją wyborczą, przekazującą kontrolę nad organizacją i zatwierdzaniem wyników wyborów w ręce partii rządzącej. Wkrótce trafią one najpierw do Senatu, a stamtąd wprost na biurko Prezydenta Dudy.

W lipcu tysiące osób w całej Polsce wyszły z zapalonymi świeczkami pod Sąd Najwyższy, Sejm, Pałac Prezydencki oraz sądy w setkach miast i miasteczek. Niesamowita mobilizacja przyczyniła się do zawetowania przez Prezydenta dwóch z trzech ustaw, które oddawały kontrolę nad sądownictwem politykom.

Teraz projekty wróciły ze zdwojoną siłą. To moment próby i ostatni dzwonek. Prędzej czy później PiS zapłaci za to polityczną cenę za niszczenie demokracji. Władza obawia się protestu. Dlatego też tak długo przeciągali prace nad ustawami. Wiedzą, że gdy zimno i święta za pasem, trudno nam protestować. Trudno, ale trzeba. Bo to czas próby dla nas i dla Polski.

Zbudujmy razem #ŁańcuchLudzi, który połączy Polskę od Morza do Tatr.

Przypomnijmy, że od kilku dni pod szczecineckim sądem spotyka się nieliczna grupa osób, która w ten sposób chce zaprotestować przeciwko działaniom partii rządzącej.

Czwartkowy protest rozpocznie się o godzinie 19:00.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności