logo iszczecinek.pl

Polecamy Burmistrzowie rozmawiali z marszałkiem o wsparciu inwestycji „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Kursy angielskiego w sądzie. Wiceburmistrz i urzędnik na ławie oskarżonych

06.06.2018 13:18
A A A
Zdjęcie do artykułu Kursy angielskiego w sądzie. Wiceburmistrz i urzędnik na ławie oskarżonych

Dziś przed Sądem Rejonowy w Szczecinku rozpoczął się proces przeciwko wiceburmistrzowi Danielowi Rakowi oraz urzędnikowi ratusza Tomaszowi P. i właścicielce firmy szkoleniowej Annie P. Prokuratura zarzuca oskarżonym, że w 2015 roku przy organizacji szkoleń z języka angielskiego dla urzędników ratusza poświadczając nieprawdę i niszcząc dokumenty narazili powiatowy urząd Pracy na wymierne straty.

Wiceburmistrzowi prokuratura zarzuca poświadczenie nieprawdy, przekroczenie uprawnień i nakłanianie do niszczenia dokumentów. Pojawił się też zarzut z art. 297 k.k., który mówi o pozyskaniu dotacji w sposób sprzeczny z zasadami przyznawania takich środków finansowych, co pozwala na osiągnięcie korzyści dla urzędu czy osoby, która taki wniosek składa.

Podczas pierwszej rozprawy przed sądem stawili się oskarżeni Daniel Rak i Tomasz P. Anna P. przedstawiła zaświadczenie lekarskie stwierdzające jej zły stan zdrowia. Proces rozpoczął się od składania wyjaśnień przez obu oskarżonych, natomiast sprawa Anny P. została wyłączona do odrębnego rozpoznania. Tomasz P. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, natomiast Daniel Rak wszystkiemu zaprzecza. Kolejna rozprawa za tydzień –informuje TV Zachód.

Na temat całej sprawy odniósł się na jednej z konferencji burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, który jest zdania, ze to co się dziej to nic innego jak nagonka na działaczy Platformy Obywatelskiej.

Pojawienie się zarzutów właśnie dziś, w roku wyborczym, uważam za działanie z pełną premedytacją i nagonkę polityczna uzależnionej w 100% od PiS prokuratury na polityka Platformy Obywatelskiej, członka Rady Krajowej PO i, jak wszyscy wiedzą osoby poważnie rozważanej na kandydata naszego środowiska na stanowisko Burmistrza Szczecinka w nadchodzących wyborach –mówił burmistrz, który jest przekonany, że Daniel Rak zostanie całkowicie oczyszczony z zarzutów. Burmistrz zaznaczył także, że ma całkowite zaufanie do swojego zastępcy.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
Komentuj, nie obrażaj! Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności