logo iszczecinek.pl

Polecamy W Szczecinku na razie nie oddasz krwi. Co się wydarzyło? Szczecineccy nauczyciele chcą strajkować. ZNP: Piłeczka jest po stronie rządu Szykują się zmiany personalne w szczecineckim szpitalu. Rozmowa ze starostą Koniec zimy na budowie obwodnicy Szczecinka [WIDEODRON] Przejdą nocą 49 kilometrów. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową Polecamy

Które licea i technika są najlepsze? Znamy wyniki rankingu "Perspektywy 2019"

10.01.2019 09:23
A A A
Zdjęcie do artykułu Które licea i technika są najlepsze? Znamy wyniki rankingu "Perspektywy 2019"
fot. iszczecinek.pl / archiwum

"Perspektywy" po raz 21. opublikowały ranking najlepszych liceów i techników. Zobacz, jakie licea i technika z powiatu szczecineckiego zajęły najwyższe miejsca w 2019 roku.

Głównymi adresatami rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję - wybrać liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. Informacji na ten temat dostarcza im pięć rankingów "Perspektyw", w tym dwa główne: Ranking Liceów Ogólnokształcących 2019Ranking Techników 2019. Ranking "Perspektywy" 2019. Ranking uwzględnia wyniki matur, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. Pod uwagę wzięto również sukcesy szkół w olimpiadach.

Najwyższe - spośród szkół w powiecie szczecineckim - miejsce w rankingu zajęło, podobnie jak w roku ubiegłym, LO im. Tarasa Szewczenki w Białym Borze. W rankingu ogólnopolskim znalazło się na miejscu 224, a w województwie zajęło miejsce 10. W rankingu znalazł się również „duży ogólniak”. I LO im. Księżnej Elżbiety w ogólnopolskim rankingu zajęło miejsce 506 – w województwie 14.

Na liście szkół technicznych odnajdziemy tylko jedną szczecinecką szkołę - Technikum Zawodowe nr 1 w ZS nr 1 im. KEN w Szczecinku. W ogólnopolskim rankingu było poza 500 najlepszymi szkołami, natomiast w województwie jest na pozycji 17.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, szkoły zostały ocenione za pomocą następujących kryteriów:

- technika: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego;

- licea: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

W Rankingu 2019 przeanalizowano wyniki 2126 liceów ogólnokształcących oraz 1731 techników (bez szkół dla dorosłych).

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności