logo iszczecinek.pl

Polecamy W czasie jazdy zapaliło się auto. Kierowca uciekł! Wodna niespodzianka od Mureny Wiadukt w remoncie. Utrudnienia w ruchu Poseł Lubczyk poparł Daniela Raka. Jakub Hardie-Douglas kandydatem do Sejmiku [WIDEO] Wielka ławka pojawiła się na środku ronda Piłsudskiego Polecamy

Kto zapłaci za tablicę upamiętniającą szczecineckiego artystę Wiesława Adamskiego?

17.08.2017 23:40
A A A
Zdjęcie do artykułu Kto zapłaci za tablicę upamiętniającą szczecineckiego artystę Wiesława Adamskiego?
fot. iszczecinek.pl / archiwum

Do burmistrza, przewodniczącej Rady Miasta Szczecinek i radnych Rady Miasta wpłynął wniosek siostrzenicy szczecineckiego artysty Wiesława Adamskiego o ufundowanie płyty upamiętniającej artystę. Tablica miałaby być zamontowana na fasadzie budynku przy ul. Wł. Bartoszewskiego 7, w którym rzeźbiarz mieszkał.

Wniosek był przedmiotem obrad Komisji Prawa, Legislacji i Porządku Prawnego Rady Miasta Szczecinek. Komisja jednogłośnie opowiedziała się za ufundowaniem płyty upamiętniającej artystę Wiesława Adamskiego, mając na uwadze, że był osobą wyróżniającą się spośród mieszkańców Szczecinka. Członkowie komisji uznali jednak, że zbiórką środków finansowych na pokrycie kosztów wykonania i montażu tablicy powinien zająć się powołany w tym celu komitet.

W ocenie Komisji, inicjatywa powołania takiego komitetu powinna wyjść ze strony wnioskodawczyni, czyli siostrzenicy artysty. Powołany Komitet po przeprowadzeniu zbiórki, będzie mógł, jeżeli tak zdecyduje wystąpić z ewentualnym wnioskiem do Miasta Szczecinek o dodatkowe wsparcie.

Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą radni na najbliższej sesji Rady Miasta.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności