logo iszczecinek.pl

Polecamy Woda w fontannie czysta, ale pamiętajmy: to nie aquapark To my, pracownicy, zniszczyliśmy Słowiankę! Historia upadku Innowacyjny system ochrony powietrza w Kronospan Polecamy

Krówka szczecinecka. Wytwarzana od 45 lat. Została wpisana na Listę Produktów Tradycyjnych

14.02.2016 20:28
A A A
Zdjęcie do artykułu Krówka szczecinecka. Wytwarzana od 45 lat. Została wpisana na Listę Produktów Tradycyjnych
fot. WZP

Miło nam poinformować, że Lista Produktów Tradycyjnych poszerzyła się o produkt z naszego miasta, a jest nim krówka szczecinecka. Wraz z krówką szczecinecką na listę Pomorza Zachodniego trafiły miody dębickie. W miniony piątek podczas konferencji prasowej wnioskodawcy regionalnych słodkości przedstawili historię i metody ich wytwarzania. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczył wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa.

O krówkach szczecineckich mówił prezes Cukierniczej Spółdzielni Inwalidów SŁOWIANKA ze Szczecinka Sławomir Pawłowski. To przedsiębiorstwo, które funkcjonuje od roku 1954.

–Krówkę w tej recepturze produkujemy od ponad 45 lat. Uważamy, że połączenie tradycji i nowoczesności w firmie jest możliwe. Powróciliśmy do receptur opartych na naturalnych i pełnowartościowych składnikach – mówił pan Sławomir podczas konferencji.

A w czym tkwi sukces krówki ze Szczecinka?

Nasze krówki są produkowane z pełnego mleka, z dodatkiem prawdziwego masła, na syropie ziemniaczanym, a nie glukozowym - wyjaśniał na konferencji S. Pawłowski. Dodał też, że smak krówek ze Słowianki jest niepowtarzalny.

Podczas konferencji Sławomir Pawłowski zwrócił uwagę na dobrą współpracę ze na linii biznes i samorząd i lokalne władze. Z tą opinią zgodził się Wicestarosta Powiatu Szczecineckiego Marek Kotschy, który przyznał też, że smak krówek szczecineckich zna od dziecka.

Spółdzielnia SŁOWIANKA w roku 2015 wysłała na rynek chiński 50 ton swoich produktów, a w tym roku chce podwoić ten wynik. Firma sprzedaje swoje produkty również do Wietnamu czy Północnej Afryki.

70 procent załogi spółdzielni ze Szczecinka  to osoby z niepełnosprawnością. Słowianka zatrudnia obecnie 185 osób.

Podczas konferencji wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa przekazał producentom listy gratulacyjne podpisane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

fot. WZP / od prawej: Marek Kotschy, Sławomir Pawłowski, Jarosław Rzepa

WZP

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności