logo iszczecinek.pl

Polecamy Niebezpieczna latarnia przy dworcu autobusowym SCS stworzył własne miejsce klubowe Pożar domu w Starowicach. Cały spłonął [WIDEO] Przy ul. Polnej powstanie blok z mieszkaniami chronionymi i wspomaganymi Polecamy

Krono wkrótce wstrzyma produkcję. Trwa instalacja UTWS

14.06.2018 08:37
A A A
Zdjęcie do artykułu Krono wkrótce wstrzyma produkcję. Trwa instalacja UTWS
fot. iszczecinek.pl / archiwum

Kończą się uciążliwości związane z funkcjonowaniem firmy Kronospan w Szczecinku – zapewniają przedstawiciele firmy i samorządu. Już za tydzień firma planuje wstrzymać na trzy tygodnie produkcję. Podczas przestoju do instalacji „wpięty” zostanie system UTWS, którego zadaniem będzie między innymi oczyszczanie powietrza z odorów i pyłów.

-Planujemy zatrzymać dotychczas działającą instalację płyt wiórowych 19 czerwca. Na 10 lipca zaplanowaliśmy start nowego systemu ochrony powietrza UTWS z elektrofiltrem. System o ponad 90% zredukuje emisję pyłów i zapachowe lotne związki organiczne z procesu suszenia drewna –mówi Beata Rafalo, rzecznik prasowy Kronospan.

Budowa systemu UTWS w szczecineckim zakładzie jest jedną z kluczowych inwestycji Kronospanu, prowadzonych na terenie Polski. Firma realizuje tym samym postanowienia porozumienia, zawartego z Burmistrzem Miasta Szczecinek oraz zapisy Pozwolenia Zintegrowanego, wydanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Czy nowa instalacja w rzeczywistości zredukuje emisję pyłów i odorów do takiego stopnia, że przestanie być to uciążliwością dla mieszkańców Szczecinka? O tym przekonamy się już w lipcu, kiedy system zacznie funkcjonować.

-Z doświadczeń w innych zakładach Kronospan na świecie, np. w Luksemburgu, Czechach i Niemczech wiemy, że UTWS przyniesie odczuwalne korzyści –zapewnił w jednym z wywiadów Zbigniew Klugiewicz, kierownik ds. ochrony środowiska w Kronospan Szczecinek.

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności