logo iszczecinek.pl

Polecamy Wypadek na ul. Kościuszki. Młody rowerzysta pod kołami volkswagena 2 metry za 14 tysięcy. Choinka na placu Wolności będzie wyższa To będzie rekordowy budżet Starostwa Powiatowego w Szczecinku Wraca pomysł budżetu obywatelskiego Akrobatyka w Szczecinku! Szkoła Tańca Top Toys zaprasza na zajęcia! Polecamy

Krajowa "dwudziestka" będzie bardziej "szorstka"

17.10.2017 14:58
A A A
Zdjęcie do artykułu Krajowa "dwudziestka" będzie bardziej "szorstka"
fot. iszczecinek.pl / świadczymy usługi wideo i foto z lotu ptaka - tel. 781 391 604

Odcinek drogi krajowej nr 20 pomiędzy Jeleninem a Przyjezierzem przechodzi proces uszorstniania nawierzchni. Dzięki temu, w miejscu gdzie dochodziło do wielu wypadków, ma się poprawić przyczepność korzystających aut i tym samym poprawi się bezpieczeństwo ruchu w tym miejscu.

Drogowcy do uszorstniania nawierzchni wykorzystują dość innowacyjne rozwiązanie. Specialna maszyna delikatnie ściera warstwę asfaltu, dzięki czemu staje się on szorstki. Dzięki temu poprawia się przyczepność i skraca się drogę hamowania.

Prace wykonywane są na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o obejmują prawie 2-kilometrowy odcinek jezdni. Drogowcy od razu wykonują pomiary, które jednoznacznie wskazują na to, że szorstkość jezdni znacznie się zwiększyła. 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności

+ reklama Mobile RTV EURO AGD Reklama