logo iszczecinek.pl

Polecamy Ile zarabiają nauczyciele w Szczecinku? BORNE SULINOWO. Pożar w ośrodku wypoczynkowym Kontrola nad kominami! Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Koty wyrzucone na śmietnik, podrzucanie śmieci i pomoc rannym

26.09.2017 15:57
A A A
Zdjęcie do artykułu Koty wyrzucone na śmietnik, podrzucanie śmieci i pomoc rannym
fot. Straż Miejska w Szczecinku

Przedstawiamy tygodniowy raport szczecineckiej Straży Miejskiej. Raport przygotował Grzegorz Grondys, komendant Straży Miejskiej.

W minionym tygodniu szczecineccy strażnicy miejscy podjęli 57 interwencji w stosunku do 69 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 27 zdarzeń, z czego w 26 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

18.09 około godziny 16:15 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na chodniku przy ul. 28 Lutego. Na miejscu okazało się, że mężczyzna spadł z ławki przystanku komunikacji miejskiej. W wyniku tego miał widoczne ślady obrażeń na głowie. Na miejsce wezwano zespół ratunkowy, który zabrał go do szpitala.

Tego samego dnia około godziny 23:00 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie o kotach wrzuconych do kontenera na śmieci przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Na miejscu zastano zgłaszającego, który wskazał kontener na odpady stałe, z którego zdążył wyciągnąć dwa kocięta. Strażnicy wydobyli z kontenera kolejne trzy małe kotki. Wszystkie znalezione kocięta zostały przewiezione do weterynarii.

20.09 strażnicy udokumentowali podrzucanie śmieci na terenach administrowanych przez Agencję Mienia Wojskowego. Agencja została zobligowana do zrobienia tam porządków.

22.09 strażnicy otrzymali zgłoszenie o rannym gołębiu z ul. Bugno. Gołąb został zabrany do weterynarii.

Tego samego dnia około godziny 14:20 interwencja w noclegowni gdzie jeden z pensjonariuszy przewrócił się rozbijając głowę. Mężczyznę przewieziono do szpitala celem opatrzenia rany,  następnie przewieziono godo noclegowni gdzie pozostał.

23.09 około godziny 15:15 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o podrzuceniu odpadów po remoncie na terenie kompleksu garaży przy ul. Polnej. Zgłaszający na szczęście zapamiętał numer rejestracyjny samochodu, którym przywieziono odpady. Sprawca został ustalony, ukarany oraz zobligowany do uprzątnięcia odpadów. Odpady zostały przez niego sprzątnięte.

Strażnicy podejmowali pięć interwencji, które były związane z osobami upojonymi alkoholem, które leżały w różnych miejscach publicznych. W czterech przypadkach osoby te zostały doprowadzone do miejsc zamieszkania.

W minionym tygodniu strażnikom trzykrotnie przydał się starter do odpalania samochodów przekazany przez starostę szczecineckiego. 19, 20 i 22 września za jego pomocą strażnicy uruchomili dwa samochody, których kierujący nie mogli ich odpalić

Strażnicy zabezpieczali dodatkowo rajd rowerowy „Naokoło jest wesoło” organizowanego przez SAPIK oraz rajd samochodów terenowych Baja Szczecinek Cross Country Rally.

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności