logo iszczecinek.pl

Polecamy Dzieci przyprowadziły rodziców do szkoły Ciężarówka z żywnością zawisła na skarpie Jerzy Hardie-Douglas: Starosta postanowił dalej rządzić w starostwie z PiSem Oferta pracy dla kierowców kat. C + E, HDS Polecamy

Kontrole przydomowych kotłowni, bezdomni i pomoc w odpalaniu samochodów

05.12.2017 06:33
A A A
Zdjęcie do artykułu Kontrole przydomowych kotłowni, bezdomni i pomoc w odpalaniu samochodów
fot. iszczecinek.pl

Przedstawiamy tygodniowy raport szczecineckiej Straży Miejskiej. Raport przygotował Grzegorz Grondys, komendant Straży Miejskiej.

W minionym tygodniu szczecineccy strażnicy podjęli 104 interwencje w stosunku do 75 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 16 zdarzeń, z czego w 16 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

Codziennie prowadzone są kontrole miejsc gdzie przebywają bezdomni. Każdorazowo proponowana jest im pomoc, jednak bezdomni odmawiają i sami wybierają taki sposób życia.

W związku z sezonem grzewczym, prowadzone są kontrole przydomowych kotłowni. Tylko w jednym przypadku kontrola dała wynik pozytywny. Właściciel jej oprócz węgla spalał również odpady komunalne. W pozostałych przypadkach nie stwierdzono nieprawidłowości.

W minionym tygodniu strażnicy czterokrotnie udzielali pomocy w uruchomieniu pojazdów.

W ostatnim tygodniu strażnicy kilkukrotnie poodejmowali interwencje w sprawie zwierząt. Jeden przypadek to gołąb ze złamanym skrzydłem – został przewieziony do weterynarii oraz dwa psy i trzy koty, które strażnicy przewieźli do schroniska dla zwierząt.

3.12 strażnicy zabezpieczali Mikołajkowy Turniej Tańca Towarzyskiego. Oprócz tego wśród najmłodszych była prowadzona akcja edukacyjna pod kątem podniesienia bezpieczeństwa. Strażnicy wyposażyli dzieci w elementy odblaskowe podnoszące ich bezpieczeństwo na drogach.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności