logo iszczecinek.pl

Polecamy Szczecinecki punkt krwiodawstwa nie zostanie zamknięty Rewolucja śmieciowa w Szczecinku. Za śmieci rozliczy nas licznik wody Kto strzelał do psa? Winnych nie ma. Pies nie żyje Szczecineccy nauczyciele chcą strajkować. ZNP: Piłeczka jest po stronie rządu Polecamy

Kolejne porozumienie Miasta i Kronospanu. Pieniądze na inwestycje i ochronę środowiska

01.10.2018 15:23
A A A
Zdjęcie do artykułu Kolejne porozumienie Miasta i Kronospanu. Pieniądze na inwestycje i ochronę środowiska
fot. iszczecinek.pl

W szczecineckim ratuszu podpisano kolejne porozumienie pomiędzy miastem Szczecinek a firmą Kronospan. Obie strony  zadeklarowały zamiar kontynuacji, rozszerzenia i wzmocnienia istniejącej już współpracy na rzecz mieszkańców, środowiska oraz rozwoju gospodarczego miasta i powiatu szczecineckiego.

W dokumencie możemy przeczytać między innymi, że współpraca stron prowadzić będzie do osiągnięcia obopólnych korzyści. Jej celem jest także bezpieczeństwo szczecinecczan, ich dobrostan oraz coraz wyższe standardy środowiskowe.

Działając zgodnie z wymaganiami prawnymi oraz będąc świadomym konieczności stałego dążenia do poprawy powietrza, czystości wód, obniżenia hałasu i innych czynników, wpływających na standard życia i zdrowia mieszkańców zarówno Szczecinka, jak i całego regionu, Kronospan zrealizował poważne inwestycje środowiskowe. Kolejne inwestycje zostaną zrealizowane niezwłocznie, ale nie później niż do końca 2019 roku.

Zgodnie z treścią porozumienia firma Kronospan planuje podjęcie następujących działań: współfinansowania do kwoty 250 000 zł jednego z wybranych projektów budżetu obywatelskiego, realizowanego w 2019 roku przez Miasto Szczecinek, ufundowania dwóch mobilnych stacji rowerowych oraz rowerów w mieście o wartości ponad 100 000 zł, wsparcia produktami Kronospan o wartości 100 000 zł nowo powstającej siedziby organizacji pozarządowych, ufundowania ekologicznego samochodu elektrycznego marki Volkswagen Golf o wartości ok. 150 000 zł dla laureata konkursu „Najlepszy taksówkarz Szczecinka“ w ramach części działań na rzecz promocji ekologicznych środków transportu jakie prowadzi Kronospan.

Firma planuje także zakup 150 platform (4-osiowych wagonów), który stanowić będzie kontynuację polityki firmy zmierzającą do zmniejszenia emisji liniowej z transportu samochodowego, wartość projektu to blisko 93 000 000 zł przy udziale środków z dotacji unijnych oraz wymiany floty ponad 100 pojazdów ciężarowych do końca 2019 roku, a tym samym zarejestrowanie w Szczecinku nowych samochodów, co ma przełożenie na zwiększenie wpływów z podatków.

Miasto Szczecinek zobowiązuje się do dalszego wspierania Kronospanu poprzez nacisk na wprowadzanie w szkołach kierunków zawodowych, doradztwo zawodowe, ukierunkowane na kształcenie politechniczne oraz działania na rzecz rozwoju Zamiejscowego Wydziału Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku oraz na rzecz Szczecineckiego Klastra Meblowego. Dodatkowo zadeklarowano wpięcie dwóch, ufundowanych przez Kronospan, mobilnych stacji rowerowych przy ul. Szczecińskiej przy Aqua-Tour oraz przy ul. Waryńskiego, przy zakładzie Kronospan, do systemu Szczecineckiej Wypożyczalni Rowerów Miejskich oraz do ich obsługi i serwisu na koszt należącej do miasta Spółki KM.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
Komentuj, nie obrażaj! Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności