logo iszczecinek.pl

Polecamy Burmistrzowie rozmawiali z marszałkiem o wsparciu inwestycji „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Kolejne pieniądze dla PKS-u z powiatu

22.07.2018 07:21
A A A
Zdjęcie do artykułu Kolejne pieniądze dla PKS-u z powiatu
fot. iszczecinek.pl / archiwum

Ponad półtorej godziny trwała nadzwyczajna sesja Rady Powiatu, podczas której radni podjęli cztery uchwały. Wśród uchwał była również ta dotycząca dokapitalizowania spółki PKS Szczecinek Szczecinek w wysokości 200 tys. zł.  Wcześniej starosta Krzysztof Lis argumentował zasadność takiego rozwiązania, przedstawiając informacje dotyczące bieżącej sytuacji spółki oraz jej przyszłości.

-Starosta przedstawił powody, dla których spółka musi dalej funkcjonować i problemy, które powstałby na skutek ewentualnej jej upadłości –informuje Piotr Rozmus, rzecznik prasowy strarostwa. - Nawiązał do ustawy o transporcie zbiorowym – która jak już wiadomo wejdzie w życie od maja 2020 – wyjaśniając, że nałoży ona na burmistrzów i wójtów gmin powiatu szczecineckiego obowiązek zapewnienia transportu ich mieszkańcom, co oczywiście będzie się wiązać z dużymi kosztami. Wspomniana ustawa zabroni również świadczenia usług komunikacji miejskiej poza granicami miasta.

Podczas wystąpienia, starosta odniósł się także do poszczególnych danych statystycznych. Na przestrzeni ostatnich  miesięcy z usług szczecineckiego przewoźnika korzystało od 11 do 15 tys. pasażerów. Sprzedano również prawie 1400 biletów uczniowskich.

Materiał wideo - TV Zachód

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
Komentuj, nie obrażaj! Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności