logo iszczecinek.pl

Polecamy Starosta dostanie pałac, ale nie ma się z czego cieszyć [WIDEODRON] Tajemniczy zbiornik i ciche tankowanie na bazie PKS W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS Polecamy

Kolejna kontrola w ratuszu. Tym razem przyglądano się pomnikom

17.02.2017 07:47
A A A
Zdjęcie do artykułu Kolejna kontrola w ratuszu. Tym razem przyglądano się pomnikom
fot. iszczecinek.pl

W ubiegłym roku Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie przeprowadził kontrolę, która dotyczyła porozumienia w sprawie powierzenia zadań dotyczących utrzymania grobów i cmentarzy wojennych. Porozumienie pomiędzy Wojewodą Zachodniopomorskim a Miastem Szczecinek zawarto na początku 2014 roku. Przy okazji skontrolowano dotację jaką miasto otrzymało na ten cel.

W ramach porozumienia miasto opiekuje się trzema obiektami – Cmentarz Wojenny Żołnierzy Polskich i Armii Radzieckiej, Kwatera Lotników Alianckich oraz Cmentarz Wojenny Żołnierzy Napoleońskich.

Po przeprowadzonej kontroli i wizji lokalnej, kontrolujący wystawił ocenę pozytywną. Miasto właściwie utrzymuje wymienione obiekty, a uzyskana dotacja wykorzystywana jest zgodnie z przeznaczeniem.  Porozumienie zawarte z Wojewodą Zachodniopomorskim jest właściwie realizowane. 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności