logo iszczecinek.pl

Polecamy Burmistrzowie rozmawiali z marszałkiem o wsparciu inwestycji „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Koalicja Obywatelska bez kandydata w Szczecinku

14.06.2018 13:47
A A A
Zdjęcie do artykułu Koalicja Obywatelska bez kandydata w Szczecinku
fot. koszalininfo.pl

W środę politycy zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej oficjalnie ogłosili powstanie Koalicji Obywatelskiej. Przy okazji przedstawiono wspólnych kandydatów na prezydentów i burmistrzów wybranych miast w regionie, wśród których próżno szukać kandydata ze Szczecinka.

-W innych miastach i gminach rozmowy jeszcze trwają. Nasza koalicja jest otwarta na innych - mówił podczas spotkania w Koszalinie Arkadiusz Marchewka, pełniący obowiązki przewodniczącego zachodniopomorskich struktur Platformy Obywatelskiej.

Przypomnijmy, że w Szczecinku na chwilę obecną mamy dwóch kandydatów na burmistrza, którzy oficjalnie zapowiedzieli swój start w wyborach. Obaj kandydaci reprezentują partie, które właśnie zawiązały koalicję - Radosław Lubczyk (Nowoczesna) oraz Daniel Rak (Platforma Obywatelska). Nie jest tajemnicą, że obaj panowie nie pałają do siebie sympatią i na lokalną koalicję między nimi nie ma co liczyć.  Jest to raczej jednoznaczne z tym, że w Szczecinku wspólnego kandydata PO-Nowoczesna nie będzie. Jak zaznacza poseł Radosław Lubczyk, znaczenie ma też to jak zakończy się sprawa sądowa Daniela Raka. Wiceburmistrzowi zarzuca się poświadczenie nieprawdy, przekroczenie uprawnień i nakłanianie do niszczenia dokumentów. 

Poza wymienionymi osobami, na liście kandydatów, którzy mogą powalczyć o fotel burmistrza Szczecinka w nadchodzących wyborach, pojawiają się między innymi: Wiesław Suchowiejko, który prawdopodobnie wystartuje z ramienia Porozumienia Samorządowego Krzysztofa Lisa, Marcin Bedka (Razem dla Szczecinka), Andrzej Grobelny (Razem dla Szczecinka),  Jerzy Dudź (Razem dla Szczecinka). Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze czy Prawo i Sprawiedliwość wystawi swojego kandydata, czy będzie to wspólny kandydat PiS-RdS.

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
Komentuj, nie obrażaj! Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności