logo iszczecinek.pl

Polecamy Jedno dziecko, jedno drzewo. Ruszył nowy projekt leśników [WIDEO] Burmistrz popiera nauczycieli. Miasto zapłaci za dni strajkowe Są dodatkowe środki dla osób niepełnosprawnych Polecamy

Kierowcy skarżą się na objazd

28.11.2017 19:54
A A A
Zdjęcie do artykułu Kierowcy skarżą się na objazd
fot. iszczecinek.pl

Budowa obwodnicy Szczecinka. Z powodu wyburzenia wiaduktu, którym można było dojechać na Bugno, od września kierowcy chcący dojechać w tę część miasta muszą jechać wyznaczonym objazdem. Kierowcy skarżą się jednak na niedostateczne oznakowanie tymczasowej drogi. Według nich najgorzej jest po zmroku i w chwili kiedy pada deszcz.

Jestem jednym z mieszkańców Szczecinka, który korzysta z tzw. objazdów wyznaczonych na czas budowy obwodnicy naszego miasta. Celem jest rzecz jasna codzienny dojazd do pracy. Generalnie objazdy są dla nas czymś oczywistym przy tego typu inwestycjach, niemniej jednak mamy pewną uwagę z tym związaną. W załączniku przedstawiam wycinek mapy, na której zaznaczono aktualny objazd.

Problem w tym, że przy dzisiejszej aurze oraz braku jakiegokolwiek oznakowania nietrudno o wypadek. Stąd wielka prośba o postawienie jakichkolwiek znaków, słupków czy czegokolwiek, co mogłoby pomóc kierowcom w bezpiecznym przemieszczaniu się tym odcinkiem "tymczasowej" drogi.

Oczywiście w ciągu dnia nie ma żadnych problemów z przejazdem, niemniej przed 7:00 i po 16:00 stanowi to kłopot.

Zakładam, że koszt takiej "inwestycji" to zaledwie przysłowiowa kropelka wody w morzu potrzeb całego przedsięwzięcia, niemniej jednak może mieć ogromny wpływ na poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu.

Nasz Czytelnik zaznaczył także, że nie jest to tylko jego opinia, ale także innych użytkowników wskazanej drogi. Pismo Pana Mariusza trafiło także do osób odpowiedzialnych za budowę obwodnicy Szczecinka. W odpowiedzi nasz Czytelnik dostał zapewnienie, że drogowcy zweryfikują wskazany problem.

W przypadku potwierdzenia konieczności poprawy bezpieczeństwa, w tym wypadku poprawienia widoczności po zapadnięciu zmroku, wykonawca zostanie zobowiązany do uzupełnienia oznakowania.

Drogowcy zaznaczają jednocześnie, iż oznakowanie na czas prowadzenia robót musi być zgodne z zatwierdzonym projektem tymczasowej organizacji ruchu i jego ewentualne uzupełnienie wymagać będzie uzyskania uzgodnienia z zarządcą drogi.

 


Coś Cię denerwuje lub przeszkadza? Byłaś (-eś) świadkiem ciekawego wydarzenia? Daj nam znać! Czekamy na informacje, zdjęcia i nagrania wideo! Przyślij je na adres [email protected] lub pod nr telefonu 781 391 604. Do Twojej dyspozycji jest też nasz profil na Facebooku: facebook.com/iszczecinek

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności