logo iszczecinek.pl

Polecamy Kolejny pirat drogowy stracił prawko Co dalej ze szkołą w Gwdzie Wielkiej? [WIDEO] Piłkarze MKP Szczecinek przygotowują się do rundy wiosennej Rozmowa ze starostą o sytuacji w PKS Szczecinek [WIDEO] Młoda duchem, Młoda ciałem. Młoda na twarzy Polecamy

Kierowcy PKS-u Szczecinek grożą strajkiem [WIDEO]

24.01.2019 20:46
A A A
Zdjęcie do artykułu Kierowcy PKS-u Szczecinek grożą strajkiem [WIDEO]
fot. iszczecinek.pl

Kierowcy PKS Szczecinek domagają się przywrócenia ubiegłorocznych stawek. Jeśli zarządca spółki nie przystanie na ich żądania do końca stycznia, kierowcy grożą strajkiem.

- Nie domagamy się żadnej podwyżki. Nawet grosza nie chcemy więcej, tylko żeby przywrócona była stawka 18 zł, którą żeśmy wywalczyli w ubiegłym roku – powiedział na antenie TVP3 Szczecin Marek Szymczak, kierowca PKS Szczecinek.

Od nowego roku kierowcy zarabiają 14 złotych za godzinę spędzoną za kierownicą. Godzin jest coraz mniej bo przewoźnik regularnie likwiduje kursy.

Zdaniem Krzysztofa Lisa, starosty szczecineckiego, szansą na uratowanie przewoźnika może być jego sprzedaż. Twierdzi, że prowadzone są już negocjacje, ale obawia się, że żądania kierowców mogą je przekreślić.

PKS Szczecinek co miesiąc generuje prawie 300 tysięcy złotych strat.

Materiał wideo TVP3 Szczecin

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności