logo iszczecinek.pl

Polecamy W Szczecinku na razie nie oddasz krwi. Co się wydarzyło? Szczecineccy nauczyciele chcą strajkować. ZNP: Piłeczka jest po stronie rządu Szykują się zmiany personalne w szczecineckim szpitalu. Rozmowa ze starostą Koniec zimy na budowie obwodnicy Szczecinka [WIDEODRON] Przejdą nocą 49 kilometrów. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową Polecamy

Kierowcy PKS protestują. Część autobusów nie jeździ

08.01.2019 13:01
A A A
Zdjęcie do artykułu Kierowcy PKS protestują. Część autobusów nie jeździ
fot. iszczecinek.pl

W miniony poniedziałek (7.01) w siedzibie PKS Szczecinek doszło do  próby rozmowy między kierowcami, a zarządcą wyznaczonym przez sąd Przemysławem Jedlińskim. Kierowcy domagali się przywrócenia stawek, które wynegocjowali w dniu 6 kwietnia 2018, ponieważ z nowym rokiem - 2019 zostały one drastycznie obniżone.

Do gabinetu Jedlińskiego został wpuszczony tylko jeden przedstawiciel kierowców Marek Szymczak. Reszta kierowców czekała na korytarzu na efekt negocjacji. Kierowca wyszedł po ok 15 minutach z gabinetu. Nie miał jednak dobrych wieści dla pozostałych. Stawki godzinowe nie zostaną przywrócone. Przypomnijmy, że do grudnia pracownicy zarabiali 18 PLN/za godzinę pracy, od stycznia mają otrzymywać od 13,20 do 15 PLN. Rozmowy zakończyły się fiaskiem.

Szczecineccy pracownicy czują się oszukani, ponieważ podobna sytuacja miała miejsce na początku roku w Białym Borze. Tam jednak sytuacja została zażegnana, a poprzednie stawki przywrócone. Konflikt w Szczecinku podobnie jak w Białym Borze przybiera na sile. W dniu dzisiejszym 11 kierowców z  około 30 przebywa na zwolnieniach lekarskich. Wiele autobusów nie wyjechało dziś w planowaną trasę.

 

/BR/

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności