logo iszczecinek.pl

Polecamy Kamil Biegański o swoich pomysłach na sport w Szczecinku Zbigniew Bogusław KOŁODZIEJCZAK. Głosując na mnie wybierasz bezpieczniejsze i lepsze jutro, dla siebie i swoich bliskich Osiem pakietów dla Szczecinka Polecamy

Kierowca PKS Szczecinek zatrzymany w związku z przemytem nielegalnych imigrantów

14.10.2017 09:18
A A A
Zdjęcie do artykułu Kierowca PKS Szczecinek zatrzymany w związku z przemytem nielegalnych imigrantów
fot. iszczecinek.pl

Do zatrzymania doszło na granicy austriacko-niemieckiej. Zarzut: przewóz nielegalnych imigrantów. - Wierzę, że nasz kierowca jest niewinny - mówi Eugeniusz Szymonik, prezes PKS Szczecinek.

Należący do przewozowej spółki autokar wykonywał kurs na trasie Neapol-Monachium-Berlin-Szczecinek. Policjanci zatrzymali polskiego kierowcę na granicy austriacko-niemieckiej pod zarzutem przewozu nielegalnych imigrantów.

-Nie ma jednak żadnych twardych dowodów na jego winę, a tylko oskarżenia osób trzecich - wskazuje Eugeniusz Szymonik, prezes PKS Szczecinek, który wysłał na miejsce prawnika.

Okazuje się bowiem, że trzej imigranci z Afryki bez ważnych dokumentów dostali się na teren Niemiec już wcześniej. Teraz zostali zatrzymani i obciążyli polskiego kierowcę.

-Dlatego wierzę, że nasz pracownik jest niewinny, a jeśli doszło do złamania prawa, zrobił to nieświadomie - podkreśla Eugeniusz Szymonik, który zwraca uwagę, że kierowcy nie mają uprawnień do szczegółowej kontroli pasażerów: -Nie mogą w tych kwestiach wyręczać odpowiednich służb.

Jednocześnie dodaje, że przewozy międzynarodowe, zwłaszcza pomiędzy Włochami a Niemcami, są kłopotliwe.

-Bardzo często dochodzi tu do różnych kontrowersji i scysji pomiędzy pasażerami a kierowcami, kiedy na przykład odmawiają komuś wejścia na pokład autobusu - wskazuje prezes PKS Szczecinek.

Kierowca nie przyznaje się do winy. Zastosowano wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

-Wierzę, że wkrótce wróci do kraju, a cała sprawa okaże się burzą w szklance wody - kwituje Eugeniusz Szymonik.

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności