logo iszczecinek.pl

Polecamy Dzieci przyprowadziły rodziców do szkoły Ciężarówka z żywnością zawisła na skarpie Jerzy Hardie-Douglas: Starosta postanowił dalej rządzić w starostwie z PiSem Oferta pracy dla kierowców kat. C + E, HDS Polecamy

#KiedyMyŻyjemy uczniowie SP 5 uczą jak poprawnie śpiewać hymn

08.11.2018 10:22
A A A
Zdjęcie do artykułu #KiedyMyŻyjemy uczniowie SP 5 uczą jak poprawnie śpiewać hymn
fot. SP 5

#KiedyMyŻyjemy to najnowsza kampania społeczna, której celem jest zwrócenie uwagi na błąd, który popełnia wielu Polaków podczas śpiewania hymnu narodowego. Chodzi dokładnie o fragment „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy”. Wiele osób zamiast „kiedy” mówi „póki”, a to błąd.

Akcja „#KiedyMyŻyjemy” wystartowała zaledwie kilka dni temu, a już jest o niej naprawdę głośno! To za sprawą wielu znanych osób, którzy chętnie do niej dołączyli. Są to m.in. : Joanna Jędrzejczyk, Kamil Stoch, Sebastian Fabijański i Antek Królikowski. Poparcie dla kampanii wyrazili także kibice Legii Warszawa, którzy podczas meczu z Górnikiem Zabrze przedstawili robiącą ogromne wrażenie oprawę. Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki tej akcji w setną rocznicę odzyskania niepodległości wszyscy razem, poprawnie zaśpiewają Mazurka Dąbrowskiego. Mają zaledwie tydzień na to, co nie udało się przez ostatnie dziesięciolecia. Do akcji dołączają najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5. Oni doskonale wiedzą jak poprawnie zaśpiewać hymn,a na wiadomość, że niektórzy śpiewają „póki” - odpowiadają, że to przecież w ogóle nie pasuje!

Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie SP 5 życzą wszystkim udanych obchodów Święta Niepodległości.

 

Materiał: Szkoła Podstawowa Nr 5 w Szczecinku.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności