logo iszczecinek.pl

Polecamy Jedno dziecko, jedno drzewo. Ruszył nowy projekt leśników [WIDEO] Burmistrz popiera nauczycieli. Miasto zapłaci za dni strajkowe Są dodatkowe środki dla osób niepełnosprawnych Polecamy

KANDYDATKA ORGANISTKA OSKARŻONA O FAŁSZOWANIE!

18.10.2018 07:36
A A A
Zdjęcie do artykułu KANDYDATKA ORGANISTKA OSKARŻONA O FAŁSZOWANIE!

Monika Tkaczyk wrobiona w fałszerstwo? Prokurator poczekał do wyborów

Zapowiada się gorący finał kampanii wyborczej w gminie Barwice. W poniedziałek 29 października, czyli 7 dni przed ewentualną drugą turą wyborów, kandydatka na stanowisko burmistrza Barwic Monika Tkaczyk zasiądzie, wraz z mężem, na ławie oskarżonych. Prokuratura Rejonowa w Szczecinku twierdzi, że dopuściła się fałszerstwa dokumentów. Oskarżona podejrzewa, że proces będzie mieć charakter polityczny ponieważ sprawa została zgłoszona 4 lata temu, a nabrała rozpędu dopiero po tym gdy w czerwcu Tkaczyk ogłosiła, że będzie ubiegać się o stanowisko burmistrza.

Dokładnie chodzi o to, że na umowie sprzedaży samochodu był podpis należący rzekomo do obywatela Belgii. Stamtąd samochód został sprowadzony, a Monika Tkaczyk kupowała go w polskim komisie. To samochód marki BMW X5. Podobno to ona podrobiła podpis poprzedniego właściciela pojazdu. Kandydatka zaprzecza wskazując na właściciela komisu, a prokuratura… oskarżenie oparła na zeznaniach tego drugiego. Grafologa nie zaangażowali.

Ciekawy materiał na ten temat w Gazecie Szczecineckiej 18.10.

- W Gazecie kupon - 15 proc. zniżki na zakupy w salonie łazienkowym Eurostandard!

A poza tym m.in.

- GOLIŃSKA PRZECIWKO JOANNIE PAWŁOWICZ. Wiceminister ze Szczecinka krytykuje zablokowanie rządowych środków na uruchomienie systemu UTWS, o co z kolei zabiegała kandydatka na burmistrza Joanna Pawłowicz. Obie reprezentują PiS. BĘDZIE WOJNA?

- Jeśli już o tej partii mowa, wójt gminy Grzmiąca Tadeusz Hajkowicz krytykuje rząd za to, że ZADŁUŻYLI ZADŁUŻONĄ GMINĘ GRZMIĄCA. Naliczono prawie pół miliona złotych karnych opłat! Dotychczas w Grzmiącej byli na skraju bankructwa. Co będzie teraz?

- PLAKATOWE WOJNY. W Szczecinku pracownicy OSiR rozwieszają plakaty Koalicji Obywatelskiej, a w Barwicach kandydat starosty Lisa zakleja konkurentów.

- Lis po raz drugi. CZYSTKI POLITYCZNE W STAROSTWIE? Sławomir Miara był dyrektorem archiwum, później pracownikiem wydziału komunikacji, a teraz jest na bezrobociu. Dlaczego? Twierdzi, że naraził się współpracą z Moniką Tkaczyk z Barwic, bo to przecież starosty wróg. Krzysztof Lis zaprzecza. Miara wspomina półgodzinną rozmowę z szefem. MOCNE OSKARŻENIA!

- WYBORY WYGRA MARCIN BEDKA! On sam jest tego pewien i w wywiadzie opowiada jakie będą jego działania w pierwszych dniach na stanowisku burmistrza.

- Jak zwykle Mateusz Pielka i jego dział historyczny.

- Również kolejny odcinek książki “Wzgórze Wisielców”.

- Liczne wydarzenia kryminalne i wiadomości lokalne.

- Ponadto wiele innych wydarzeń, interwencji oraz spraw kulturalnych i sportowych, ogłoszenia drobne, program TV i krzyżówka z nagrodą.

Zapraszamy w każdy czwartek!

- MATERIAŁ PARTNERA -

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności