logo iszczecinek.pl

Polecamy Jedno dziecko, jedno drzewo. Ruszył nowy projekt leśników [WIDEO] Burmistrz popiera nauczycieli. Miasto zapłaci za dni strajkowe Są dodatkowe środki dla osób niepełnosprawnych Polecamy

Kandydat na burmistrza popełnia wykroczenia? Straż miejska dzwoni, kandydat odwiedza strażników

16.10.2018 11:41
A A A
Zdjęcie do artykułu Kandydat na burmistrza popełnia wykroczenia? Straż miejska dzwoni, kandydat odwiedza strażników
fot. archiwum kandydata

Szczecineccy strażnicy miejscy zadzwonili we wtorkowy ranek do Marcina Bedki, radnego Rady Miasta i jednocześnie kandydata na burmistrza Szczecinka, i poinformowali go, że jego działania, które prowadzi w ramach kampanii wyborczej, mogą być niezgodne z prawem. Chodzi o zaklejanie słupów ogłoszeniowych plakatami wyborczymi oraz o jazdę samochodem z tubami na dachu, z których puszczany jest głośny dźwięk.

Jak mówi sam kandydat, telefon od strażnika miejskiego potraktował jako ostrzeżenie. Po rozmowie telefonicznej Marcin Bedka pojechał do siedziby straży miejskiej wyjaśnić całą sytuację. Wizytę w siedzibie straży miejskiej uwiecznił na nagraniu wideo.

Radny jest przekonany, że jego działania nie łamią prawa.

-Nie ma mowy o zaklejaniu przeze mnie słupów ogłoszeniowych –mówi Marcin Bedka. –Plakaty zostały dostarczone do siedziby OSiR i to ta instytucja odpowiada za to jak i gdzie zostały naklejone materiały wyborcze. Słowa Marcin Bedki potwierdza Maciej Makselon, dyrektor OSiR. Dodajmy, że zgodnie z regulaminem tylko pracownicy OSiR mogą przyklejać plakaty na słupach.

Strażnicy wskazują, także, że nie można używać urządzeń nagłośnieniowych poza sytuacjami wskazanymi w ustawie Prawo ochrony środowiska.

Przepisu nie stosuje się do okazjonalnych uroczystości oraz uroczystości i imprez związanych z kultem religijnym, imprez sportowych, handlowych, rozrywkowych i innych legalnych zgromadzeń, a także podawania do publicznej wiadomości informacji i komunikatów służących bezpieczeństwu publicznemu.

-Znam te przepisy, ale zgodnie z wyrokami, jakie w tej sprawie zapadły, kampania jest dobrem publicznym. Moje działania nie łamią prawa –dodaje kandydat.

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności