logo iszczecinek.pl

Polecamy Burmistrzowie rozmawiali z marszałkiem o wsparciu inwestycji „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

K.Berezowski: Spotkania ze świadkami historii

02.05.2018 09:07
A A A
Zdjęcie do artykułu K.Berezowski: Spotkania ze świadkami historii
fot. archiwum

W szczecineckich szkołach średnich trwają spotkania ze świadkami historii. W szkołach udało się zorganizować spotkania szczecineckiej młodzieży z panem Wacławem Liniewiczem, który jest Prezesem Związku Sybiraków w Szczecinku. Urodził się na Syberii i jak nikt inny potrafi opowiadać o ciekawych losach Polaków wywiezionych z dawnych Kresów Rzeczpospolitej w głąb Rosji.

- Dziękuję pani Poseł Małgorzacie Golińskiej i panu Staroście Krzysztofowi Lisowi, którzy objęli patronatem nasze żywe lekcje historii. W Zespole Szkół Technicznych młodzież nie skorzystała nawet z możliwości wyjścia na przerwę! Młodzież naprawdę się zaangażowała. Jesteśmy pokoleniem, które odchodzi, to do młodych będzie należało pielęgnowanie pamięci... - powiedział nam Prezes Związku Sybiraków.

Ideą przedsięwzięcia jest poznawanie historii poprzez rozmowę. Młodzież spotyka się ze świadkami historii podczas szkolnych zajęć. To niepowtarzalna szansa, by uczniowie zetknęli się z tematami, które znają z podręczników i lekcji historii. Dla wielu z nich takie spotkanie jest bardzo ważnym, poruszającym doświadczeniem, które pomaga w zrozumieniu historii losów swoich rodzin. Pomysłodawcą spotkań ze świadkami historii jest Konrad Berezowski. To już kolejny jego projekt skierowany do młodzieży, po wielkanocnej "kartce dla bohatera", organizowany we współpracy ze Związkiem Sybiraków.

- Za dwa lata czterdziesta rocznica Porozumień Sierpniowych. Bardzo chciałbym, żeby młodzież ze szczecineckich szkół spotkała się ze świadkami historii NSZZ Solidarność. Jeśli są osoby, które chciałyby wesprzeć merytorycznie nasz projekt zapraszam do kontaktu na facebooku - zdradził swoje plany Konrad Berezowski.

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności