logo iszczecinek.pl

Polecamy Ile zarabiają nauczyciele w Szczecinku? BORNE SULINOWO. Pożar w ośrodku wypoczynkowym Kontrola nad kominami! Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

K. Berezowski. Katyńska Droga Krzyżowa w Szczecinku

14.04.2018 14:32
A A A
Zdjęcie do artykułu K. Berezowski. Katyńska Droga Krzyżowa w Szczecinku
fot. K. Berezowski

W piątek 13 kwietnia przypadała 75. rocznica ujawnienia odkrycia dołów z ciałami polskich oficerów zamordowanych w lesie katyńskim. Tego dnia w piękny wiosenny wieczór szczecinecką kalwarią przy kościele pw. św. Rozalii przeszła pierwsza Szczecinecka Katyńska Droga Krzyżowa.

-Byłem jej współorganizatorem i chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy poświęcili swój czas i uczcili polskich bohaterów –mówi K. Berezowski.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprzedzała Msza św. Przemierzając kalwaryjskie dróżki zgromadzeni wsłuchiwali się w rozważania Męki Pańskiej i odczytywane przez młodzież losy polskich oficerów bestialsko zamordowanych przez Rosjan. Uczestnicy Katyńskiej Drogi Krzyżowej wyrażali nadzieje, że stanie się tradycją oddanie hołdu zamordowanym oficerom Wojska Polskiego choćby w taki sposób. Na zakończenie odmówiono także modlitwę w intencji poległych za Ojczyznę.

- To była bardzo piękna uroczystość. Dziękuję organizatorom, dziękuję ks. proboszczowi z parafii pw. św. Rozalii. Pamiętających te czasy pozostało niewielu, to na młodzieży spoczywa zadanie pielęgnowania pamięci o polskich bohaterach z czasów II Wojny Światowej i jest bardzo budujące, że tak się dzieje - powiedział Wacław Liniewicz ze Związku Sybiraków w Szczecinku, uczestnik uroczystości.

K. Berezowski

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności