logo iszczecinek.pl

Polecamy Dworzec zmieni swoją funkcję. Tanio nie będzie Wypadek na rondzie. Rowerzysta zabrany do szpitala Złodzieje czekolady wpadli w ręce policjanta po służbie Globalnie, lokalnie, solidarnie zaprotestowali przeciwko przemocy wobec kobiet Polecamy

K.Berezowski: Dom Samopomocy w Gwdzie. Zagłosowali za mamami!

16.06.2018 08:34
A A A
Zdjęcie do artykułu K.Berezowski: Dom Samopomocy w Gwdzie. Zagłosowali za mamami!
fot. Konrad Berezowski

"Wyśpiewać integrację" pod tym hasłem odbyło się spotkanie dla osób niepełnosprawnych w Gwdzie Wielkiej w ramach Przegląd Piosenki Polskiej. Organizacją imprezy zajmowała się pani Agnieszka Kołodziejczak. Było perfekcyjnie! W miłej, rodzinnej atmosferze, mimo około 120 uczestników! Na pięknie przystrojonej scenie Agnieszka Kołodziejczak kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej we Gwdzie Wielkiej wraz niepełnosprawnym ruchowo, ale obdarzonym umiejętnościami improwizacji, pożądanymi w pełnieniu roli spikera, Pawłem Iwańskim uczestnikiem zajęć ŚDSS prowadziła całe spotkanie. Młodzież ze szkoły we Gwdzie Wielkiej dbała o każdego z iście staropolską gościnnością. Ukłony dla nauczycieli, którzy tak pięknie wychowują naszą młodzież.

Wójt Ryszard Jesionas jako gospodarz spotkania zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy. Krzysztof Berezowski ze Szczecinka znany uczestnikom zajęć ŚDSS we Gwdzie opowiedział, w swoim stylu, kilka legend związanych z regionem. Występy kolejnych grup wokalnych wprowadziły wszystkich w nastrój rodzinnego pikniku. Występy wokalne poprzedziły przygotowania, które można zobaczyć na jednym ze zdjęć. Na koniec zadecydowano o temacie przewodnim kolejnego spotkania. Decydowano w demokratyczny sposób - przez głosowanie! Wygrała oczywiście piosenka dla mamy. Wszak mamy są najważniejsze na całym świecie!

- Szczególne podziękowania składamy szkole we Gwdzie, nie tylko za pomoc przy tej imprezie, ale za postawę i nastawienie wobec osób niepełnosprawnych. Za otwartości, życzliwości i wrażliwość na nasze potrzeby, na potrzeby osób niepełnosprawnych. Bardzo dziękujemy Panu dyrektorowi Andrzejowi Wojniczowi oraz panu Andrzejowi Hoppe , który nam bardzo pomógł przy organizacji. Dziękujemy wolontariuszom za ich pracę. Uczniowie Szkoły Podstawowej we Gwdzie: Jesteście suuuuper! - napisali organizatorzy imprezy.

Przypomnijmy historię Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej we Gwdzie Wielkiej. Powstanie drugiego w gminie ośrodka wsparcia jest efektem wsparcia Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, która za pośrednictwem Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego przeznaczył środki finansowe na remont części budynku Szkoły Podstawowej w Gwdzie Wielkiej i zaadaptowanie jej na cele ŚDSS. ŚDSS w Gwdzie Wielkiej posiada cztery pracownie, w tym salę doświadczania świata, czyli specjalnie wyodrębnione pomieszczenie wyposażone w różnego rodzaju urządzenia stymulujące rozwój zmysłów. Głównym celem organizowania takich sal jest stwarzanie możliwości odbierania nowych bodźców, wzbogacanie doświadczeń przez osoby zwieloraką niepełnosprawnością.

Na scenie wystąpili:

Środowiskowy Dom Samopomocy "Słoneczko" - Barwice;

Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu ATUT ze Szczecinka;

Szkoła Podstawowa w Żółtnicy;

Środowiskowy Dom Samopomocy Borne Sulinowo;

Środowiskowy Dom Samopomocy Turowo;

Szkoła Podstawowa w Parsęcku;

Klub Seniora Turowo;

Środowiskowy Dom Samopomocy "Walentynka" Szczecinek;

Szkoła Podstawowa Gwda Wielka;

Grupa Przyjaciół – mieszkańcy Gwdy Wielkiej;

Środowiskowy Dom Samopomocy Gwda Wielka.

Konrad Berezowski

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności