logo iszczecinek.pl

Polecamy Nowe miejsce na imprezowej mapie Szczecinka. W piątek startuje Ślusarnia Beach Party W piątek do Szczecinka przyjedzie Jerzy Owsiak. Uroczyście nada rondu imię WOŚP Co dalej z porodówką i karetką dla Bornego Sulinowa - rozmowa ze starostą Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zatrudni Kronospan otworzył Centrum Badawczo - Rozwojowe Polecamy

Jesiotry powróciły do Szczecinka

06.01.2017 17:37
A A A
Zdjęcie do artykułu Jesiotry powróciły do Szczecinka
fot. Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior

Na wszystkich, którzy odwiedzą pracownię akwarystyczną Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior czeka nowa atrakcja. Mowa tu o sześciu jesiotrach, które już zdążyły się zadomowić w wielkim akwarium.

-O tym, żeby sprowadzić do nas jesiotra myślałem od dawna – przyznaje dyrektor CEEiRJ Radosław Wąs. – Chcemy aby wszyscy mieli okazję na własne oczy zobaczyć jak wygląda symbol miasta uwieczniony w herbie Szczecinka.

Jesiotry przybyły do Szczecinka z hodowli w Miastku. Istnieje kilka gatunków jesiotrów słodkowodnych, a jednym z nich jest sterlet i to właśnie on zamieszkał w Centrum. Sterlet na wolności żyje m.in. w rzekach wpadających do Morza Czarnego - może osiągać ponad metr długości i ważyć kilkanaście kilogramów.

Jak podkreśla dyrektor jesiotry obecnie nie występują w polskich wodach na wolności, choć wielokrotnie podejmowano próby przywrócenia gatunku. Ryba wyginęła z uwagi na intensywny połów i rosnące zanieczyszczenie wód. Dlatego tym bardziej zapraszamy do Centrum Edukacji i Rewitalizacji Jezior, aby na własne oczy zobaczyć tę mityczną rybę.

Piotr Rozmus

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności