logo iszczecinek.pl

Polecamy Starosta dostanie pałac, ale nie ma się z czego cieszyć [WIDEODRON] Tajemniczy zbiornik i ciche tankowanie na bazie PKS W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS Polecamy

Jerzy Hardie-Douglas: -Na 150 procent nie będę kandydował już więcej na burmistrza

27.04.2017 09:52
A A A
Zdjęcie do artykułu Jerzy Hardie-Douglas: -Na 150 procent nie będę kandydował już więcej na burmistrza
fot. Sławomir Kłuciejasz / foto-eska.pl

Jerzy Hardie-Douglas (PO) nie będzie kandydował po raz kolejny na burmistrza Szczecinka. Taką deklarację ogłosił w wywiadzie dla TV Gawex. Burmistrz pytany przez dziennikarkę Monikę Łuszkiewicz stanowczo powiedział:

-Na 150 procent nie będę kandydował już więcej na burmistrza, ale nie wykluczam, że jeszcze gdzieś w wyborach samorządowych wystartuję. Natomiast nie chcę już być burmistrzem miasta. Uważam, że jestem już bardzo długo.

Jerzy Hadrie-Douglas dopytywany o swojego następcę na razie jednoznacznie nie wskazuje kandydata, jednak jest zdania, że tak jak już wcześniej wspominał powinien to być Daniel Rak.

-Póki co nic się nie zmieniło, ale jest taka nagonka na pana Daniela Raka i podejrzewam, że im bliżej wyborów tym będzie coraz większa. Niezwykle mu współczuję. Wyciągane są przeciwko niemu różne argumenty, w których nie ma jednego słowa prawdy. (…) Trzeba się zastanowić czy rzeczywiście Daniel Rak powinien ryzykować startując do wyborów.

Burmistrz jest zdania, że Daniel Rak byłby dobrym kandydatem.

-Jest bardzo dobrze merytorycznie przygotowany. Żeby rządzić miastem trzeba mieć wiedzę, a on tę wiedzę ma. Ma doświadczenie i myślę że byłby dobry. Czy zdecydujemy się na to, żeby był naszym kandydatem, dzisiaj na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć –powiedział w wywiadzie burmistrz.

Przypomnijmy, że burmistrz podczas swojej drugiej kadencji zapowiadał, że nie planuje kolejnego startu w wyborach na fotel burmistrza miasta. Mimo tego wystartował i wygrał.

-Wystartowałem, ponieważ obawiałem się tego, że mogą dojść do władzy w Szczecinku przedstawiciele dla mnie skrajnie nieodpowiedzialnej opozycji –powiedział burmistrz. Na koniec wywiadu burmistrz zaznaczył, że zrobi wszystko, aby Szczecinek nie dostał się w ich ręce. 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności