logo iszczecinek.pl

Polecamy Radni odrzucili projekt uchwały obniżającej burmistrzowi pensję Od dziś Szczecinek ma wypożyczalnię rowerów miejskich z prawdziwego zdarzenia Jak się rozwinąć? – wspieranie rozwoju TWOJEJ FIRMY z wykorzystaniem Funduszy Europejskich Polecamy

Jechał 123 km/h przez teren zabudowany. Od razu stracił prawo jazdy

17.07.2017 11:54
A A A
Zdjęcie do artykułu Jechał 123 km/h przez teren zabudowany. Od razu stracił prawo jazdy
fot. iszczecinek.pl

Policyjne działania „Prędkość” - policjanci zatrzymali kolejne uprawnienia

Mimo powtarzających się apeli policjantów o zachowanie rozwagi na drodze, nadal zatrzymywani są kierowcy, którzy nie zdają sobie sprawy z odpowiedzialności zarówno karnej, jak i moralnej, ciążącej na nich za łamanie prawa. Szczecineccy policjanci zatrzymali kolejną osobę, która nie dostosowała prędkości jazdy do obowiązującego ograniczenia w terenie zabudowanym.

-W piątek policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego szczecineckiej jednostki w miejscowości Marcelin zatrzymali do kontroli drogowej 33–letniego kierującego pojazdem ciężarowym marki Fiat Ducato –informuje Ewa Żaglewska oficer prasowy szczecineckiej policji. -Kierujący najwyraźniej zapomniał o obowiązujących przepisach, które powodują, że kiedy na obszarze zabudowanym przekroczona dopuszczalna prędkość jest większa niż 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na trzy miesiące. Przeprowadzony przez mundurowych pomiar wskazał przekroczenie przez kierującego dozwolonej pięćdziesiątki o 73 km/h.

Mężczyzna zgodnie z przepisami stracił uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące, co więcej został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego, jak i pozostałych uczestników ruchu.

KPP Szczecinek

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności