logo iszczecinek.pl

Polecamy Jedno dziecko, jedno drzewo. Ruszył nowy projekt leśników [WIDEO] Burmistrz popiera nauczycieli. Miasto zapłaci za dni strajkowe Są dodatkowe środki dla osób niepełnosprawnych Polecamy

Janusz nie płaci

09.11.2018 17:11
A A A
Zdjęcie do artykułu Janusz nie płaci

Janusz I "Król Szczecinka"

Mówi o sobie, że jest znany w show-biznesie. Przedstawia swoją osobę w kolorowych barwach. Przede wszystkim jako obywatel świata. Ostatnio zarobił sporo pieniędzy w Londynie. Ma znajomości wśród elit. Potrafi wiele załatwić.
Nie kandydował na burmistrza Szczecinka. Wydaje się, że bardziej odpowiednie jemu stanowisko to król - Janusz I Król Szczecinka.

A jakie są fakty?

W Szczecinku znany jest z tego, że oszukuje i naciąga. Wiedzie hulaszczy tryb życia. Chętnie odwiedza bary, restauracje, hotele. Lubi dobrą zabawę. Jeśli alkohol to z najwyższej półki. 

Szkopuł w tym, że niechętnie reguluje swoje rachunki. Kiedy przychodzi do płatności używa swoich sposobów. Tłumaczy wówczas, że zaraz zapłaci kartą lub zapłaci później.

Dzisiaj też miał przygodę. W hotelu Pojezierze został proszony o uiszczenie rachunku. Zaczął się awanturować. Została wezwana policja i straż miejska. 
Wcześniej wynajął tam pokój. Spotkał się z kolegą. Czas umilało im dobre jedzenie i alkohol. Rachunek końcowy opiewał na około 700 zł. Oczywiście nie zapłacił, a do tego okazało się, że zdemolował pokój.

Lista Janusza

Podobnych sytuacji jest więcej. Oto kilka, o których udało nam się dowiedzieć.
W Hotelu Merkury winny jest około 150 zł.
W HOTELiku Izabela w Marcelinie zdołał nabić stan kasy hotelu na około 800 zł. Nie zapłacił.
Niekulturalnie zachował się Centrum Kultury Zamek. Kultura bowiem wymaga, aby jednak uiścic 500 zł. Zamek czeka na zapłatę.
W Hotelu Viki ma jakieś 300 zł długu.

Odwiedził też schronisko młodzieżowe na ul. Kościuszki. Tutaj nie doszło do przekrętu. Opłaty w schronisku pobierane są z góry. Jest tam jednak na czarnej liście. Kiedyś już pozostawił po sobie wielki bałagan i straty. Dziewczyny z obsługi były wściekłe, bo czekało je dużo pracy, aby doprowadzić pokój do stanu używalności.

Odwiedzał również lokalne puby i bary. W Kredensie było standardowo. Powiedział, że zapłaci kartą. Była zablokowana, a w momencie gdy poszedł do bankomatu bankomat ją zatrzymał. W Rybce też go znają. Tam "wisi" 150 zł.

Janusz

Zakupy na Janusza

Ma tupet. W biały dzień próbuje też swojego sposobu w sklepach. Udało mu się oszukać w sklepach Biedronka i Rossman. W Intermarche załadował pełen kosz i chciał wychodzić nie płacąc. Został powstrzymany. Gdy odwiedziliśmy dziś szczecineckie lokale to w większości nich jest znany. Oszukał ich wiele. Przeważnie wszędzie jest na czarnej liście.

Dziś w Hotelu Pojezierze udało się tylko dlatego, że pani recepcjonistka go nie znała. Twarzy nie możemy pokazać, ale warto zachować większą ostrożność.

Jasnowidz Janusz

Kilka miesięcy temu zepsuł mu się samochód. Pojazd należało zholować. Normalny człowiek liczyłby się w tej sytuacji z wydatkiem. Ale nie Janusz. Po co ma wydawać za hol ze swojej kasy, skoro może zadzwonić pod 112. Tak zrobił. Nakłamał, że uczestniczył w wypadku. Po przyjeździe służb ratowniczych okazało się, że żadnego wypadku nie było. Ratownicy odjechali. 
Zadzwonił więc po auto-hol. Oni pomogli. Zapłacił? Nie ma mowy. Janusz nie płaci.

Wypadek jednak przewidział na dwa tygodnie wcześniej. Dokładnie po takim czasie od kłamstwa na temat wypadku, wydarzył się on naprawdę. Numer 112 odebrał informację o wypadku z udziałem Janusza. Nie dał rady utrzymać swojego Opla na prostym odcinku drogi. Dachował. Może jest jasnowidzem, a może zgodnie z prawem przyciągania przywołał wypadek. W przypadku Janusza nie działa jednak prawo karmy. Pozostaje on bezkarny.

Co dalej?

Jego schemat działania jest prosty. Korzysta z gościnności, po czym nie płaci tłumacząc to awarią karty płatniczej. Wygaduje czasami niestworzone rzeczy. Niektórzy uważają, że jest chory. Widać go czasami na ulicach Szczecinka pieszo lub w aucie. 

Dzisiejsza sprawa prawdopodobnie znajdzie swój finał w sądzie. Szykują się następne. Warto sprawę nagłaśniać. Jest barwną postacią, ale jego odcienie są raczej ciemne.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności