logo iszczecinek.pl

Polecamy Koniec zimy na budowie obwodnicy Szczecinka [WIDEODRON] Przejdą nocą 49 kilometrów. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową Trwa pozimowe łatanie dziur w jezdniach Porozumienie Samorządowe organizuje kolejny turniej charytatywny [WIDEO] Polecamy

Jakie zegarki damskie są modne? Sprawdź o czym warto wiedzieć!

10.08.2018 06:50
A A A
Zdjęcie do artykułu Jakie zegarki damskie są modne? Sprawdź o czym warto wiedzieć!
fot. MATERIAŁ PARTNERA

Zegarek jako narzędzie do mierzenia czasu? Coraz częściej odpowiedź brzmi: „tak, choć wcale niekoniecznie”. Zwłaszcza dla kobiet zegarki stały się ważnym uzupełnieniem stylizacji, a czasem po prostu efektowną biżuterią. Co przede wszystkim warto wiedzieć przed ich zakupem?

Zegarki damskie, czyli szeroki wachlarz propozycji

Pierwszym kryterium jest oczywiście cena. Od razu odrzućmy przykłady skrajne. Niewiele osób może pozwolić sobie na zakup towarów ekskluzywnych (a luksusowe zegarki mogą być przecież w cenie dobrego samochodu). Nie warto też przesadzać w druga stronę – jeżeli chcemy posiadać porządny sprzęt, który starczy na lata, nadmierna oszczędność nie jest wskazana. Dobre mechanizmy do mierzenia czasu powinny oscylować w granicach od 500 do 3000 tysięcy złotych. W tym przedziale cenowym wybór zegarków jest ogromny i każdy znajdzie coś dla siebie.

Zacznijmy od koloru

Nim przejdziemy do parametrów technicznych, pochylmy się nad estetyką zegarków. To kluczowy element damskiej garderoby i dla wielu pań prawdziwa, zakupowa idee fixe. Ostatnie kilka sezonów to niekwestionowany czas pasteli. Subtelne, delikatne barwy dobrze komponują się z damską sylwetką i są uniwersalne. Można je zastosować do większości stylizacji, niezależnie od ich charakteru – do pracy, na imprezę czy romantyczną kolacją.

Minimalizm jest w cenie

W grafice i designie w ostatnich latach dominuje minimalizm. Podobną tendencję można zaobserwować w projektach obejmujących przedmioty użytkowe. Nie inaczej jest w przypadku zegarków. Takie rozwiązanie na damskiej ręce sprawdza się zresztą idealnie. Podkreśla kobiecą delikatność, jest naturalne i nie odciąga uwagi od jej urody. W tym sezonie, szczególnym zainteresowaniem cieszą się klasyczne modele: na bransoletach w kolorze srebra lub złota. Takie zegarki dopasowują się do stylizacji formalnych, idealnych do pracy lub na spotkanie biznesowe. Kobiety, które szukają zegarków casualowych, mogą sięgnąć po paski silikinowe lub materiałowe. Dzięki nim, urządzenie staje się optycznie mniejsze i bardziej subtelne.

Ważne, co zegarek kryje w swoim wnętrzu

Badania wskazują, że niezawodność bywa dla kobiet równie ważnym, jak estetyka. Kupując zegarek, nikt nie ma ochoty niedługo później wracać z powrotem, z prośba o wymianę lub pomoc w naprawie. Dlatego tak ważne jest to, co urządzenie kryje wewnątrz swojej obudowy. Zastosowany mechanizm jest jak serce, napędzające cały organizm do pracy. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć:

  • Zegarki kwarcowe – uważane są za wytrzymałe i mało awaryjne. Powinny też spokojnie wytrzymać większe wstrząsy. Ze względu na stosunkowo prosty mechanizm, są dość łatwe w naprawie. Mają jednak jeden minus – działają na baterie, która musi być regularnie wymieniana.
  • Zegarki mechaniczne – zasilane są poprzez napięcie sprężyny, która zamontowana jest wewnątrz mechanizmu zegarka. W praktyce oznacza to konieczność ich nakręcania. Jednak to właśnie ten element dla wielu osób jest fundamentalny bo stanowi o wyjątkowości zegarka mechanicznego. Taki mechanizm jest rzeczywiście niepowtarzalny, ale też niestety nie jest wolny od wad. Głównym problemem jest stosunkowo niewielka odporność na wstrząsy. Dlatego jego zastosowanie jest nieco ograniczone.
  • Zegarki automatyczne – w odróżnieniu od mechanicznych, nie trzeba go nakręcać, ponieważ robi to specjalny ciężarek wewnątrz mechanizmu (wahnik). Sprężyna zegarka naciągana jest poprzez ruch ręki osoby noszącej urządzenie. Minusem takiego rozwiązania jest szum spowodowany pracą wahnika.

Szanując modę, pamiętaj o sobie

Cechą każdej mody jest to, że prędzej czy później, ale przemija. Dlatego szukając zegarka idealnego, myśl przede wszystkim o swoich preferencjach i filtruj pod ich kątem wszystkie trendy. Taka selekcja pozwoli ci na wybór urządzenia, które wpasuje się w modę, a jednocześnie będziesz się w nim dobrze czuła. Pamiętaj, że to twój komfort i dobre samopoczucie jest najważniejsze.

timetrend.pl

tel. kom. 797 023 753
tel. kom. 797 023 704

 

- MATERIAŁ PARTNERA -

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności