logo iszczecinek.pl

Polecamy Co dalej ze szkołą w Gwdzie Wielkiej? [WIDEO] Piłkarze MKP Szczecinek przygotowują się do rundy wiosennej Rozmowa ze starostą o sytuacji w PKS Szczecinek [WIDEO] Młoda duchem, Młoda ciałem. Młoda na twarzy Polecamy

Jakie wybrać meble do biura?

06.03.2018 08:48
A A A
Zdjęcie do artykułu Jakie wybrać meble do biura?
fot. MATERIAŁ PARTNERA

Niezależnie od tego, czy pracujemy w wielkim biurowcu, czy w zaciszu własnego domu – biuro powinno być urządzone wygodnie, ergonomicznie i estetycznie. Dlatego tak duże znaczenie ma wybór odpowiednich mebli. Na co należy zwrócić uwagę przy wybieraniu elementów wystroju biura?

Na co zwracać uwagę wybierając meble do biura?

Meble biurowe powinny być przede wszystkim dostosowane do potrzeb osoby, która będzie przy nich pracowała. Warto przede wszystkim zwrócić swoją uwagę na te produkty, które mają możliwość regulacji wysokości czy szerokości. Zazwyczaj regulację mają fotele czy krzesła biurowe, jednak coraz więcej producentów oferuje również biurka czy stoliki komputerowe z możliwością regulacji wysokości blatu oraz jego kąta nachylenia. Jest to szczególnie ważne dla osób dużo pracujących przy komputerze, gdzie wymagany jest odpowiedni kąt nachylenia blatu, aby nadgarstki nie męczyły się przy długim pisaniu na klawiaturze.

Warto też pamiętać o systemach do przechowywania dokumentów i drobnych przedmiotów potrzebnych do pracy. Dokumenty powinny być odpowiednio zabezpieczone. Dla najważniejszych powinna być oddzielna szafa pancerna (w takiej należy przechowywać między innymi akta osobowe pracowników).

Wygodne krzesło – podstawa pracy biurowej

Jednym z najważniejszych elementów wystroju biura jest fotel biurowy. Fotele lub też krzesła biurowe powinny mieć możliwość nie tylko regulacji wysokości siedziska, ale również odchylenia oparcia. Niektóre z modeli dodatkowo mają opcję regulacji wysokości zagłówka oraz podłokietników, co znacznie zwiększa komfort pracy.

Design również ma znaczenie

Obecnie nie trzeba wybierać pomiędzy wygodą pracy, a efektownym wyglądem mebli. Przykładem mogą być tutaj chociażby fotele z oferty firmy DOT Design (dotd.pl/33-fotele-do-biura), które wpisują się w nowoczesne trendy wnętrzarskie. Ich minimalistyczna forma i ergonomiczny kształt to połączenie wygody pracy i estetycznego wygląduBogata kolorystyka sprawia, że można je idealnie dobrać do własnych preferencji, ale także do pozostałych elementów znajdujących się w pomieszczeniu biurowym.

 

- MATERIAŁ PARTNERA -

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności