logo iszczecinek.pl

Polecamy TUROWO. Renault uderzył w dom [WIDEO] Rozmowa ze starostą o sytuacji w PKS Szczecinek [WIDEO] Młoda duchem, Młoda ciałem. Młoda na twarzy Brudzą alejki i nie śpiewają jak skowronki. Trwa usuwanie gniazd gawronów [WIDEO] Co zrobić, gdy nasz pies wyrządzi szkodę? Polecamy

Jak nawiązać współpracę z Metrohouse w celu sprzedaży nieruchomości?

30.04.2018 11:43
A A A
Zdjęcie do artykułu Jak nawiązać współpracę z Metrohouse w celu sprzedaży nieruchomości?
fot. Metrohouse

Jak nawiązać współpracę z Metrohouse w celu sprzedaży nieruchomości? - często otrzymujemy takie pytanie od potencjalnych klientów.

Dlatego opracowaliśmy krótki poradnik, w którym przedstawiamy Wam 5 podstawowych informacji o procesie sprzedaży

1. Określenie ceny ofertowej

Pierwszym etapem naszej współpracy będzie wycena Twojej nieruchomości. To bardzo istotna czynność, bo to właśnie od zaproponowanej przez Ciebie ceny będzie zależeć stopień zainteresowania ofertą. Dzięki naszej bazie nieruchomości do sprzedaży posiadamy dokładne informacje na temat cen sprzedaży. W rezultacie wycenimy Twoją nieruchomość w oparciu o realne ceny transakcyjne z ostatnich kilku miesięcy. Szacunkowa wycena Twojej nieruchomości jest zupełnie niezobowiązująca, jednak liczymy, że będzie to pierwszy etap naszej dobrej współpracy.

2. Podpisanie umowy pośrednictwa

Abyśmy mogli oferować Twoją nieruchomość potencjalnym nabywcom potrzebujemy działać w oparciu o umowę pośrednictwa.

 

Nasz doradca dokładnie opisze nieruchomość, sporządzi dokumentację zdjęciową, narysuje plan a także przeprowadzi z Tobą szczegółową ankietę mającą na celu dokładne poznanie oferty sprzedaży. Dzięki określeniu szczegółowych parametrów Twojej nieruchomości będziesz mieć pewność, że będziemy mogli odpowiedzieć na znakomitą większość pytań zadawanych przez potencjalnych nabywców.

3. Rozpoczęcie procesu sprzedaży

Podpisaliśmy już umowę, dlatego możemy przejść do kolejnej fazy naszej współpracy. Twój doradca wprowadzi ofertę do naszego systemu. Będzie ona jeszcze dokładnie zweryfikowana pod względem dokumentacji prawnej przez kierownika danego oddziału. Z chwilą wprowadzenia zlecenia do systemu oferta jest widoczna dla kilkuset naszych doradców w całej Polsce.

Jeżeli wśród naszych klientów kupujących znajdą się osoby poszukujące nieruchomości o podobnych parametrach, jeszcze tego samego dnia otrzymają informację o nowej ofercie. Oferta pojawi się na www.metrohouse.pl – jednej z najpopularniejszych stron na temat nieruchomości w całej Polsce i zostanie wyeksportowana na najpopularniejsze portale ogłoszeniowe. Rozpoczynamy więc starania o klientów. Na początku tych, którzy będą zainteresowani obejrzeniem Twojej nieruchomości. Jeden z nich zdecyduje się na zakup!

4. Prezentacje nieruchomości

Mamy nadzieję, że Twoja oferta spotka się z zainteresowaniem naszych klientów kupujących. Jeśli tak, możesz spodziewać się telefonu od swojego Doradcy lub innego Doradcy Metrohouse odnośnie możliwości umówienia prezentacji nieruchomości. Dzięki obsłudze naszych klientów kupujących także przez doradców kredytowych Metrofinance możesz liczyć na to, że osoby, które będą oglądać Twoją nieruchomość mają zweryfikowaną zdolność kredytową. Dokładnie wiedzą na jaką nieruchomość mogą sobie pozwolić, a Ty masz pewność, że unikniesz tzw. „oglądaczy”, których celem nie jest wcale zakup mieszkania.

Nie musisz się martwić o swój bezpieczeństwo. Za każdym razem w prezentacji uczestniczy Doradca Metrohouse.

5. Transakcja!

Wszystkie działania, które podejmujemy w trakcie ekspozycji Twojej oferty na rynku mają na celu jej sprzedaż. W przypadku, gdy znajdziemy klienta zainteresowanego zakupem Twojej nieruchomości rozpoczynamy proces przygotowania transakcji. W zależności od sytuacji podpisujemy np. uzgodnienie warunków transakcji (aby przekonać się, że sprzedający na pewno serio myśli o zakupie), a następnie aranżujemy proces podpisania umowy przedwstępnej.

Bierzemy też udział w całym procesie sprzedaży, np. kompletując potrzebną dokumentację niezbędną w procesie transakcyjnym, koordynując proces uzyskania kredytu przez nabywcę, współpracę z kancelarią notarialną. Zazwyczaj po podpisaniu umowy sprzedaży następuje przekazanie nieruchomości. W takich sytuacjach służymy pomocą przy podpisaniu protokołu zdawczo-odbiorczego.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub odwiedź nasze biuro.

Szczecinek ul. Ordona 7 (obok Hotelu Oskar)

tel. 734 108 442

www.metrohouse.pl/szczecinek

Borne Sulinowo Al. Niepodległości 5c

tel. 734 108 441

www.metrohouse.pl/borne-sulinowo

- MATERIAŁ PARTNERA -

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności