logo iszczecinek.pl

Polecamy Jedno dziecko, jedno drzewo. Ruszył nowy projekt leśników [WIDEO] Burmistrz popiera nauczycieli. Miasto zapłaci za dni strajkowe Są dodatkowe środki dla osób niepełnosprawnych Polecamy

II Gminne Zawody w Wędkarstwie Spławikowym rozegrane

28.05.2018 20:58
A A A
Zdjęcie do artykułu II Gminne Zawody w Wędkarstwie Spławikowym rozegrane
fot. Anna Kapelska

W minioną niedzielę na stawach w Marcelinie odbyły się II Gminne Zawody w Wędkarstwie Spławikowym. W rozegranych juz po raz drugi zmaganiach wzięło udział 23 wędkarzy m. in. z Turowa, Wierzchowa, Gwdy Małej i Wielkiej, Jelenina, Starego Wierzchowa oraz Wilczych Lasek.

O godz. 9:00, po oficjalnym rozpoczęciu zawodów przez Wójta Gminy Szczecinek Ryszarda Jasionasa, rozpoczęła się zacięta rywalizacja, która trwała 1,5 godziny. III miejsce zajął Jakub Lenik z Gwdy Wielkiej zdobywając 492 pkt., II miejsce i 754 pkt. przypadło Tomaszowi Mnich z Turowa a zwycięzcą zawodów z ilością 771 pkt. został Ryszard Gruszecki z Gwdy. Nowością w tym roku było Honorowe Wyróżnienie za Złowienie Największej Ryby, które przypadło Andrzejowi Pastuszkowi z Gwdy Wielkiej.

Na wędkach zdecydowany prym wiodły plocie i okonie, a z wody wyciągnięto łącznie ponad  4 kg  ryb. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska w składzie Marek Cieślikowski – sędzia główny i Stanisław Miszczuk – sędzia pomocniczy.

Zwycięzcy zawodów otrzymali cenne nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe grawertony, a wszyscy uczestnicy otrzymali wędkarskie upominki.  Swój udział w zawodach miał również sklep wędkarski "Amur" ze Szczecinka, który ufundował dwa dodatkowe upominki dla zawodników. Na koniec był czas na chwilę wytchnienia przy gorącej zupie. Zawody bez wątpienia można uznać za udane. Z niecierpliwością czekamy na kolejne, które już za rok.

Zawody są organizowane w ramach Kalendarza Imprez Gminy Szczecinek na rok 2018.

Anna Kapelska / Gmina Szczecinek

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności